Vigselförrättare för privat vigsel

Om ni väljer att gifta er vid en privat ceremoni, tar ni först kontakt med en vigselförrättare för att bestämma tid och anmäler sedan detta på sidan Boka privat vigsel på annan plats. Vigselförrättarna gör detta på sin fritid.

Boka privat vigselceremoni

Kontakta först en vigselförrättare och bestäm tid. Sen anmäler ni er bokade privata vigsel till stadsledningskontoret genom vår e-tjänst Boka privat vigsel på annan plats

Borgerliga vigselförrättare 2019-2022

Bengt-Arne Reinholdson (S)

Telefon: 0761-82 00 12

Nils Olof Karlsson (M)

Telefon: 0706-99 38 50

Anita Karlmark (M)

Telefon: 0705-69 41 41
E-post: anita.karlmark@gmail.com

Eva Moberg (S)

E-post: eva.moberg@vsaf.nu

Patrik Nordin (M)

E-post: vigsel@telia.com

Britt Schönbeck (S)

E-post: britt@businessperformance.se

Eva Flyborg (L)

E-post: eva.flyborg@outlook.com

Marianne Carlström (S)

Telefon: 070-3439510
E-post: marianne.carlstrom@gmail.com

Marcus Gustavsson (S)

Telefon: 0702-692654
E-post: marcus.gustavsson.gbg@gmail.com

Cecilia Magnusson (M)

E-post: cecilia.magnusson62@gmail.com

Mikael Malm (MP)

E-post: mikael.malm.1950@gmail.com

Anita Cullberg (D)

Telefon: 0704-56 75 07
​E-post: acullberg@hotmail.com

Lola Ewerlund (V)

E-post: lola.ewerlund@telia.com

Olle Johnsson (L)

Telefon: 0702-67 33 22
E-post: ollejohnsson5@gmail.com

Rasmus Evinsnö (KD)

E-post: rasmus.evinsno@hotmail.com

AnnaSara Perslow (C)

E-post: AnnaSara@jonte.se

Lasse Nilsson (D)

E-post: l@ssenilsson.se

Berit Larsson (V)

E-post: larssonberit8@gmail.com

Yvonne Lundberg (D)

E-post: Yvonne.lundberg@stadshuet.goteborg.se

Kommunalråd med vigselrätt

Daniel Bernmar (V)

E-post: daniel.bernmar@politiker.goteborg.se

Jessica Blixt (D)

Telefon: 0739-729833
E-post: jessica.blixt@politiker.goteborg.se

Helene Odenjung (L)

E-post (politisk sekreterare): johanna.hallman@stadshuset.goteborg.se

Hampus Magnusson (M)

E-post: hampus.magnusson@stadshuset.goteborg.se

Jenny Broman (V)

E-post: jenny.broman@stadshuset.goteborg.se

Axel Josefson (M)

E-post: axel.josefson@stadshuset.goteborg.se

David Lega (KD)

E-post: david.lega@stadshuset.goteborg.se

Karin Pleijel (MP)

E-post: karin.pleijel@stadshuset.goteborg.se

Grith Fjeldmose (V)

E-post: Grith.fjeldmose@stadshuset.goteborg.se

Nina Miskovsky (M)

E-post: nina.miskovsy@stadshuset.goteborg.se