Lärare

All pedagogisk personal i alfabetisk ordning, sorterat på efternamn.

A B C D E F G H J K L M N O P R S T W Z

A

Lina Aamot Carlsson
Ämnen: svenska som andraspråk, svenska
Mobil: 0728-55 36 35
E-post: lina.carlsson@educ.goteborg.se

Marie Aho
Ämnen: matte
Mobil: 0728-56 75 72
E-post: marie.aho@educ.goteborg.se

Anton Abrahamsson
Ämnen:
E-post: anton.abrahamsson@educ.goteborg.se

Evelina Andersson
Ämnen: samhällskunskap
Mobil: 0760-50 59 23
E-post: evelina.andersson@educ.goteborg.se

Katarina Andersson
Ämnen: svenska, svenska som andraspråk, engelska
Mobil: 0725-54 17 71
E-post: katarina.andersson@educ.goteborg.se

Patricia Andersson
Ämnen: matematik, fysik
Mobil: 0704-32 81 72
E-post: patricia.andersson@educ.goteborg.se

Emma Antti
Ämnen: matte, fysik
Mobil: 0728-56 75 73
E-post: emma.antti@educ.goteborg.se

Håkan Arlebrand
Ämnen: religion, historia
Mobil: 0739-72 63 65
E-post: hakan.arlebrand@educ.goteborg.se

Mari Arvidson
Ämnen: bild
Mobil: 0707-85 44 55
E-post: mari.arvidson@educ.goteborg.se

B

Belgin Barkarmo Prestedge
Ämnen: svenska, engelska
Mobil: 0707-85 44 91
E-post: belgin.barkarmo-prestedge@educ.goteborg.se

Karin Berg
Ämnen: svenska, religion, medier, samhälle, kommunikation
Mobil: 0733-14 48 38
E-post: karin.berg@educ.goteborg.se

Anders Bohman
Ämnen:
Mobil: 0706-50 75 30
E-post: anders.bohman@educ.goteborg.se

Susanne Brunke
Ämnen: svenska som andraspråk, specialpedagog samhällskunskap
Mobil: 0722-01 47 60
E-post: susanne.brunke@educ.goteborg.se

Jakob Brusquini
Ämnen: företagsekonomi
Mobil: 0760-50 59 02
E-post: jakob.brusquini@educ.goteborg.se

Annika Buregård-Eklund
Ämnen: samhällskunskap, psykologi, sociologi, humsam-fördjupning, kommunikation
Mobil: 0727-25 25 16
E-post: annika.buregard.eklund@educ.goteborg.se

Anders Bäckman
Ämnen: juridik och samhällskunskap
Mobil: 0760-50 59 64
E-post: anders.backman@educ.goteborg.se

C

Carina Cedenskog

Ämnen: engelska, historia, religion, SAS
Mobil: 0737-03 07 89
E-post: carina.cedenskog@educ.goteborg.se

Anna Cederberg
Mobil: 0708-75 61 79
E-post: anna.cederberg@educ.goteborg.se


D

Eva Dahlberg
Ämnen: matematik, samhällskunskap, humsam-fördjupning
Mobil: 0736-26 90 85
E-post: eva.dahlberg@educ.goteborg.se

Karl Danielsson
Ämnen: naturkunskap, kemi, biologi, fysik
Mobil: 0725-34 21 36
E-post: karl.danielsson@educ.goteborg.se

E

Pontus Edmar
Ämnen: teaterämnen
Mobil: 0707- 85 44 47
E-post: pontus.edmar@educ.goteborg.se

Urban Ekdahl
Ämnen: bild, media, film, kulturhistoria
Mobil: 0707-85 44 34
E-post: urban.ekdahl@educ.goteborg.se

Therése Eng
Ämnen: svenska, franska
Mobil: 0768-99 64 99
E-post: therese.eng@angered.goteborg.se

Kristina Eriksson
Ämnen: svenska, engelska
Mobil: 0707-85 44 22
E-post: kristina.eriksson@educ.goteborg.se

F

Birgitta Fasth
Ämnen: svenska, religion
Mobil: 0733-87 94 14
E-post: Birgitta.Fasth@educ.goteborg.se

Charlotta Frändberg
Ämnen: engelska
Mobil: 0722-55 88 85
E-post: lotta.frandberg@educ.goteborg.se

G

Zorica Geelnard
Ämnen: programmering, matematik, fysik, webbutveckling
Mobil: 0728-56 75 70
E-post: zorica.geelnard@educ.goteborg.se

Sara Gullman
Ämnen: bild
Mobil: 0735-15 15 42
E-post: sara.gullman@educ.goteborg.se

Kerstin Gustavsson
Ämnen: konst & kultur
Mobil: 0707-85 44 41
E-post: kerstin.gustavsson@educ.goteborg.se

H

Anna Hammarstrand
Ämnen: engelska, svenska, retorik, teater
Mobil: 0702-15 95 99
E-post: anna.hammarstrand@educ.goteborg.se

Ebba Hammar
Ämnen: matematik, företagsekonomi, ledarskap och organisation
Mobil: 0707-80 65 04
E-post: ebba.hammar@educ.goteborg.se

Annika Hansson
Ämnen: svenska, tyska, psykologi
Mobil: 0707-85 44 44
E-post: annika.hansson@educ.goteborg.se

Tina Hansson
Ämnen: svenska, spanska, retorik
Mobil: 0761-73 25 50
E-post: tina.hansson@educ.goteborg.se

Eva Hassel
Ämnen: matte/NO-ämnen
Mobil: 0725-70 57 78
E-post: eva.hassel@educ.goteborg.se

Johan Hilletofth
Ämnen: matematik och filosofi
Mobil: 0722-55 88 90
E-post: johan.hilletofth@educ.goteborg.se

Kristina Hirt
Ämnen: naturkunskap, biologi
Mobil: 0700-94 29 22
E-post: kristina.hirt@educ.goteborg.se

Jakob Hultqvist
Ämnen: juridik, samhällskunskap
Mobil: 0700-94 37 09
E-post: jakob.hultqvist@educ.goteborg.se

J

Gerd Jakobsen
Ämnen:
Mobil: 0761-34 35 39
E-post: gerd.jakobsen@educ.goteborg.se

Stewe Jansson
Mobil: 0727-01 04 62
E-post: steve.jansson@educ.goteborg.se

Peter Johansson
Ämnen: matematik, fysik
Mobil: 0702-62 25 45
E-post: peter.3.johansson@educ.goteborg.se

Sanna Jonsson
Ämnen: engelska, italienska, spanska
Mobil: 0722-55 88 84
E-post: sanna.jonsson@educ.goteborg.se

K

Christian Karlsson
Ämnen: samhällskunskap, geografi, internationella relationer, kriminologi
Mobil: 0725-46 37 03
E-post: christian.karlsson@educ.goteborg.se

Elisabet Klingmyr Andersén
Ämnen: svenska, franska
Mobil: 0728-56 75 82
E-post: elisabet.andersen@educ.goteborg.se

L

Anna-Karin Landervik
Ämnen: svenska, engelska
Mobil: 0722-55 88 91
E-post: anna-karin.landervik@educ.goteborg.se

Måns Larsson
Ämnen: Religion, Historia, Samhällskunskap
Mobil: 0736-66 22 01
E-post: mans.larsson@educ.goteborg.se

Viktoria Lessner
Ämnen: bild
Mobil: 0707-85 44 69
E-post: viktoria.lessner@educ.goteborg.se

Therese Lindblom
Ämnen: svenska, svenska som andraspråk, samhällskunskap
Mobil: 0725-70 23 71
E-post: therese.lindblom@educ.goteborg.se

Lena Lindell
Ämnen: naturkunskap
Mobil: 0728-56 75 77
E-post: lena.lindell@educ.goteborg.se

Sonja Loguin
Ämnen: bild
Mobil: 0707-85 44 59
E-post: sonja.loguin@educ.goteborg.se

Henrik Lund
Ämnen: teater
Mobil: 0722-55 82 69
E-post: henrik.lund@educ.goteborg.se

Elke Lüllau
Ämnen: kemi
Mobil: 0722-55 88 83
E-post: elke.lullau@educ.goteborg.se

Malin Lövgren Zabay
Ämnen: bild, foto, digitalt skapande
Mobil: 0725-45 35 09
E-post: malin.lovgren.zabay@educ.goteborg.se

M

Nils Milton
Mobil: 0736-87 61 59
E-post: nils.milton@educ.goteborg.se

Mikael Männer
Ämnen: idrott, samhällskunskap
Mobil: 0722-55 88 89
E-post: mikael.manner@educ.goteborg.se

N

Charlotte Nerving
Ämnen: sv,ma,eng,sh,hi,ge,re grundskola åk 9
Mobil: 0707-85 44 84
E-post: charlotte.nerving@educ.goteborg.se

Ann-Sofie Nilsson
Ämnen: Svenska, psykologi
Mobil: 0739-10 25 97
E-post: ann.sofie.nilsson@educ.goteborg.se

Andreas Nilvik
Ämnen: svenska, historia
Mobil: 0736-97 35 33
E-post: andreas.nilvik@educ.goteborg.se

Anna Nordström Berle
Mammaledig

P

Lisa Palm
Ämnen: samhällskunskap, sociologi
Mobil: 0707-85 44 76
E-post: lisa.palm@educ.goteborg.se

R

Maria Romero
Ämnen: samhällskunskap, humsam-fördjupning, spanska
Mobil: 0739-10 27 93
E-post: maria.romero@educ.goteborg.se

Rune Romhed
Ämnen: filosofi
Mobil: 0707-85 44 70
E-post: rune.romhed@educ.goteborg.se

S

Solveig Sandström
Ämnen: svenska, svenska som andraspråk
Mobil: 0728-55 30 79
E-post: solveig.sandstrom@educ.goteborg.se

Linn Schiölde
Ämnen: matte
Mobil: 0728-56 75 80
E-post: linn.schiolde@educ.goteborg.se

Barbro Schöneman
Ämnen:
Mobil: 0768-10 05 08
E-post: barbro.schoneman@educ.goteborg.se

Marika Sjöqvist
Ämnen: svenska, engelska, retorik
Mobil: 0708-35 76 35
E-post: marika.sjoqvist@educ.goteborg.se

Branko Skrobo
Ämnen: svenska, engelska
Mobil: 0707-85 44 30
E-post: branko.skrobo@educ.goteborg.se

Linda Skoglund
Ämnen: teater
Mobil: 0728-56 75 79
E-post: linda.skoglund@educ.goteborg.se

Karin Stage
Ämnen: naturkunskap, idrott och hälsa
Mobil: 0707-85 44 65
E-post: karin.stage@educ.goteborg.se

Karin Sundén
Ämnen: svenska, svenska som andraspråk, engelska, historia
Mobil: 0728-55 36 34
E-post: karin.sunden@educ.goteborg.se

Jenny Svensson
Mobil: 0736-87 69 35
E-post: jenny.svensson@educ.goteborg.se

Carina Svensson Hörbeck
Ämnen: naturkunskap, biologi
Mobil: 0728-56 75 71
E-post: carina.svensson@educ.goteborg.se

T

Thomas Terenius
Ämnen: estetämnen, medieämnen
Mobil: 0739-10 25 82
E-post: thomas.terenius@educ.goteborg.se

Clas Håkan Thomasson
Ämnen: italienska, grekiska, latin, franska, engelska,
människans språk
Mobil: 0707-85 44 77
E-post: clas.hakan.thomasson@educ.goteborg.se

W

Marita Wallin
Ämnen: bild, digitalt skapande
Mobil: 0707-85 44 81
E-post: marita.wallin@educ.goteborg.se

Karoline Weber
Ämnen: tyska, engelska
Mobil: 0700-94 29 16
E-post: karoline.weber@educ.goteborg.se

Birgitta Westmark
Ämnen: idrott
Mobil: 0707-85 44 62
E-post: birgitta.westmark@educ.goteborg.se

Rebecka Widell
Ämnen: bild, foto
Mobil: 0700-07 95 68
E-post: rebecka.widell@educ.goteborg.se

Katarina Wieslander
Ämnen: sociologi, psykologi
Mobil: 0760-50 59 01
E-post: katarina.wieslander@educ.goteborg.se

David Wågland
Ämnen: idrott, historia, religion
Mobil: 0722-42 96 98
E-post: david.wagland@educ.goteborg.se

Simon Wängdahl
Ämnen: idrott
Mobil: 0700-94 29 45
E-post: simon.torell@educ.goteborg.se

Z

Ulrika Zakrisson
Ämnen: bild, skulptur, keramik, design
Mobil: 0708-78 34 63
E-post: ulrika.zakrisson@educ.goteborg.se

Upp