Lärare

All pedagogisk personal i alfabetisk ordning, sorterat på efternamn.

A

Lina Aamot Carlsson
Undervisar i svenska som andraspråk, svenska
Mobil: 0733-40 80 25
E-post: lina.carlsson@educ.goteborg.se

Anton Abrahamsson
Undervisar i matematik, so-ämnen
E-post: anton.abrahamsson@educ.goteborg.se

Lina-Mariah Abrahamsson
Undervisar i svenska, matematik, bild
Mobil: 0790-62 18 86
E-post: lina-mariah.abrahamsson@educ.goteborg.se

Markus Agervi
Undervisar i svenska, filosofi
Mobil: 0790-63 11 73
E-post: markus.agervi@educ.goteborg.se

Emelie Andersson
Undervisar i engelska, historia
Mobil: 0790-62 07 18
E-post: emelie.andersson@educ.goteborg.se

Evelina Andersson
Undervisar i ekonomiämnen, samhällskunskap
Mobil: 0721-47 98 19
E-post: evelina.andersson@educ.goteborg.se

Olle Andersson
Undervisar i bild
Mobil: 0790-63 38 36
E-post: olle.andersson@educ.goteborg.se

Patricia Andersson

Undervisar i matematik
Mobil: 0703-56 49 58
E-post: patricia.andersson@educ.goteborg.se

Emma Antti 
Undervisar i matematik, fysik
Mobil: 0728-56 75 73
E-post: emma.antti@educ.goteborg.se

Mari Arvidson
Undervisar i bild
Mobil:
E-post: mari.arvidson@educ.goteborg.se

Patrik Axelsson
Undervisar i so-ämnen, matematik
Mobil: 0736-87 05 46
E-post: patrik.axelsson@educ.goteborg.se

 

 

B

Belgin Barkarmo Prestedge
Undervisar i svenska, engelska
Mobil: 0707-85 44 91
E-post: belgin.barkarmo-prestedge@educ.goteborg.se

Karin Berg
Undervisar i svenska, religion, medier, samhälle, kommunikation
Mobil: 0733-14 48 38
E-post: karin.berg@educ.goteborg.se

Bjärkse Henrik
Undervisar i historia, samhällskunskap
Mobil: 0790-63 16 47
E-post: henrik.bjarkse@educ.goteborg.se

Anders Bohman
Mobil: 0706-50 75 30
E-post: anders.bohman@educ.goteborg.se

Jakob Brusquini
Undervisar i företagsekonomi
Mobil: 0760-50 59 02
E-post: jakob.brusquini@educ.goteborg.se

Helena Bäck
Undervisar i religion, svenska och svenska som andraspråk
Mobil : 0702-72 33 95
E-post: helena.back@educ.goteborg.se

Anders Bäckman
Undervisar i juridik, kriminologi
Mobil: 0760-50 59 64
E-post: anders.backman@educ.goteborg.se


 

C
Anna Cederberg
Undervisar i geografi grund, historia grund, matematik grund, religionsk grund, samhällsk grund
Mobil: 0708-75 61 79
E-post: anna.cederberg@educ.goteborg.se


 

D

Eva Dahlberg
Undervisar i matematik, samhällskunskap, humsam-fördjupning
Mobil: 0736-26 90 85
E-post: eva.dahlberg@educ.goteborg.se

Jonas Danielson
Undervisar i matematik
Mobil: 0790 63 38 36
E-post: jonas.danielson@educ.goteborg.se

Karl Danielsson
Undervisar i naturkunskap, kemi, biologi, fysik
Mobil: 0704-42 83 68
E-post: karl.danielsson@educ.goteborg.se

 

E

Pontus Edmar
Undervisar i teaterämnen
Mobil: 0707- 85 44 47
E-post: pontus.edmar@educ.goteborg.se

Therése Eng
Undervisar i svenska, franska
Mobil: 0768-99 64 99
E-post: therese.eng@angered.goteborg.se

Kristina Eriksson
Undervisar i svenska, engelska
Mobil: 0707-85 44 22
E-post: kristina.eriksson@educ.goteborg.se

 

F

Birgitta Fasth
Undervisar i svenska, religion
Mobil: 0733-87 94 14
E-post: Birgitta.Fasth@educ.goteborg.se

Charlotta Frändberg
Undervisar i engelska, filosofi
Mobil: 0722-55 88 85
E-post: lotta.frandberg@educ.goteborg.se

 

G

Sara Gullman
Undervisar i bild
Mobil: 0707-85 94 74
E-post: sara.gullman@educ.goteborg.se

 

H

Christian Hagberg
Undervisar i
Mobil:
E-post: christian.hagberg@educ.goteborg.se

Parosh Hama Ali
Undervisar i ekonomiämnen
E-post: parosh.hama.ali@educ.goteborg.se

Anna Hammarstrand

Undervisar i engelska, svenska, retorik, teater
Mobil: 0702-15 95 99
E-post: anna.hammarstrand@educ.goteborg.se

Andreas Hansson
Undervisar i matematik, kemi, biologi
Mobil: 0704-10 64 09
E-post: andreas.hansson@educ.goteborg.se

Annika Hansson

Undervisar i svenska, tyska, psykologi
Mobil:
E-post: annika.hansson@educ.goteborg.se

Tina Hansson
Undervisar i svenska, spanska, retorik
Mobil: 0761-73 25 50
E-post: tina.hansson@educ.goteborg.se

Eva Hassel
Speciallärare i matematik
Mobil: 0725-70 57 78
E-post: eva.hassel@educ.goteborg.se

Johan Hilletofth
Föräldraledig


Kristina Hirt
Undervisar i naturkunskap, biologi
Mobil: 0700-94 29 22
E-post: kristina.hirt@educ.goteborg.se

Nasrin Hosseini
Undervisar i matematik
Mobil: 0704-10 92 58
E-post: nasrin.hosseini@educ.goteborg.se

Karoline Hovnanian Weber
Undervisar i tyska, engelska
Mobil: 0700-94 29 16
E-post: karoline.weber@educ.goteborg.se

Frida Huge Edwards
Undervisar i animation, filmprod, foto, grafisk kommunikation, medieprod
Mobil: 0790-62 06 97
E-post: frida.huge.edwards@educ.goteborg.se

Jakob Hultqvist
Undervisar i juridik, samhällskunskap, historia
Mobil: 0700-94 37 09
E-post: jakob.hultqvist@educ.goteborg.se
 

 

J

Karin Johansson
Undervisar i spanska, engelska
Mobil: 0737-39 03 75
E-post: karin.2.johansson@educ.goteborg.se

Sanna Jonsson
Undervisar i engelska, italienska, kriminologi
Mobil: 0722-55 88 84
E-post: sanna.jonsson@educ.goteborg.se
 

 

K

Christian Karlsson
Undervisar i samhällskunskap, geografi, internationella relationer, kriminologi
Mobil: 0725-46 37 03
E-post: christian.karlsson@educ.goteborg.se

Elisabet Klingmyr Andersén
Undervisar i svenska, franska
Mobil: 0728-56 75 82
E-post: elisabet.andersen@educ.goteborg.se

 

L

Anna-Karin Landervik
Undervisar i svenska, engelska
Mobil: 0722-55 88 91
E-post: anna-karin.landervik@educ.goteborg.se

Måns Larsson
Undervisar i religion, historia, samhällskunskap
Mobil: 0736-66 22 01
E-post: mans.larsson@educ.goteborg.se

Viktoria Lessner
Undervisar i bild, form och media
Mobil: 0736-42 14 39
E-post: viktoria.lessner@educ.goteborg.se

Therese Lindblom
Undervisar i svenska, svenska som andraspråk, samhällskunskap
Mobil: 0739-01 23 16
E-post: therese.lindblom@educ.goteborg.se

Kristin Ljung
Undervisar i biologi, hållbart samhälle, naturkunskap
Mobil: 0790-62 06 62
E-post: kristin.ljung@educ.goteborg.se

Fredrik Ljungdahl
Undervisar i matematik, no, teknik
Mobil: 737-09 03 16
E-post: fredrik.ljungdahl@educ.goteborg.se

Henrik Lund
Undervisar i teaterämnen
Mobil: 0704-79 55 61
E-post: henrik.lund@educ.goteborg.se

Björn Lundgren
Undervisar i bild, media, religion
Mobil: 0790-65 62 98
E-post: bjorn.2.lundgren@educ.goteborg.se

Elke Lüllau
Undervisar i kemi
Mobil: 0722-55 88 83
E-post: elke.lullau@educ.goteborg.se

Malin Lövgren Caballero

Undervisar i bild, foto, digitalt skapande
Mobil: 0725-45 35 09
E-post: malin.lovgren.caballero@educ.goteborg.se

 

M

Mikael Männer
Undervisar i idrott, samhällskunskap
Mobil: 0722-55 88 89
E-post: mikael.manner@educ.goteborg.se

 

N

Charlotte Nerving
Undervisar i sv,ma,eng,sh,hi,ge,re grundskola åk 9
Mobil: 0707-85 44 84
E-post: charlotte.nerving@educ.goteborg.se

Ann-Sofie Nilsson
Undervisar i Svenska, psykologi
Mobil: 0739-10 25 97
E-post: ann.sofie.nilsson@educ.goteborg.se

Andreas Nilvik
Undervisar i svenska, historia
Mobil: 0736-97 35 33
E-post: andreas.nilvik@educ.goteborg.se

Anna Nordström Berle
Undervisar i latin, människans språk, italienska, svenska, svenska som andraspråk 
Mobil: 0728-56 75 69
E-post: anna.berle@educ.goteborg.se

 

O

Frida Olofsson
Undervisar i teater
Mobil: 0790-62 07 06
E-post: frida.catarina.olofsson@educ.goteborg.se

Maria Otterlin
Undervisar i idrott och hälsa, matematik
Mobil: 0790-63 16 59
E-post: maria.otterlin@educ.goteborg.se

 

P

Lisa Palm
Tjänstledig

 

 

R

Denniz Rachid
Undervisar i engelska, historia
Mobil: 0735-84 13 75
E-post: denniz.rachid@educ.goteborg.se

Maria
Romero
Undervisar i samhällskunskap, humsam-fördjupning, spanska
Mobil: 0739-10 27 93
E-post: maria.romero@educ.goteborg.se
 

 

S

Solveig Sandström
Undervisar i svenska, svenska som andraspråk
Mobil: 0790-98 10 24
E-post: solveig.sandstrom@educ.goteborg.se

Linn Schiölde
Undervisar i matematik
E-post: linn.schiolde@educ.goteborg.se

Linda Sjödahl Moberg
Undervisar i engelska, idrott
Mobil: 0790-65 55 30
E-post: linda.moberg@educ.goteborg.se

Marika Sjöqvist

Undervisar i svenska, engelska, retorik
Mobil: 0708-35 76 35
E-post: marika.sjoqvist@educ.goteborg.se

Linda Skoglund
Undervisar i teaterämnen
Mobil: 0728-56 75 79
E-post: linda.skoglund@educ.goteborg.se

Karin Stage
Undervisar i naturkunskap
Mobil: 0707-85 44 65
E-post: karin.stage@educ.goteborg.se

Carina Svensson Hörbeck
Undervisar i naturkunskap, biologi
Mobil: 0728-56 75 71
E-post: carina.svensson@educ.goteborg.se

 

T

Thomas Terenius
Undervisar i estetämnen, medieämnen
Mobil: 0739-10 25 82
E-post: thomas.terenius@educ.goteborg.se

 

W

Emma Wallmark
E-post: emma.wallmark@educ.goteborg.se
Mobil: 0703-47 17 64

Rebecka Widell
Undervisar i bild, medieämnen
Mobil: 0765 54 91 43
E-post: rebecka.widell@educ.goteborg.se

Katarina Wieslander
Undervisar i sociologi, psykologi, kriminologi, ledarskap & organisation, mental träning 
Mobil: 0760-50 59 01
E-post: katarina.wieslander@educ.goteborg.se

Simon Wängdahl
Undervisar i idrott
Mobil: 0700-94 29 45
E-post: simon.wangdahl@educ.goteborg.se

 

Y

Daniel Yvede
Undervisar i
Mobil: 0737-51 04 03
E-post: daniel.yvede@educ.goteborg.se
 

 

Z

Ulrika Zakrisson
Undervisar i bild, skulptur, keramik, design
Mobil: 0708-78 34 63
E-post: ulrika.zakrisson@educ.goteborg.se




Uppdaterad 240222