Elevhälsan

Elevhälsan har inga bestämda telefon- eller mottagningstider. Du är välkommen att titta in, ringa eller maila för att beställa tid. Vi arbetar i nära samarbete med lärare och rektorer för att du som elev ska få en så bra hälsa och studiesituation som möjligt.

Mahbobeh Sharafzadeh
Skolsköterska
Ansvarar för Teknikprogrammet samt Sjöfartsutbildningen. 
Telefon: 031-367 25 20
Mobil: 070-508 67 91
mahbobeh.sharafzadeh@educ.goteborg.se


Maria Poth
Skolsköterska
Ansvarar för El-och energiprogrammet
Telefon: 073-596 71 69
maria.poth@educ.goteborg.se

Martina Eklöf
Skolsköterska
Ansvarar för Industritekniska programmet samt VVS- och fastighetsprogrammet
Telefon: 031-367 25 21
martina.eklof@educ.goteborg.se


Michael Ottosson
Kurator
Ansvarar för Teknikprogrammet 
Telefon: 072-503 88 30
michael.ottosson@educ.goteborg.se  

Jennie Asplund
Kurator
Ansvarar för Industritekniks programmet , VVS-och fastighetsprogrammet
Telefon: 076-13 86 440
jennie.asplund@educ.goteborg.se


Nicole Sepehri

Kurator
Ansvarar för El-och energiprogrammet, Sjöfartsutbildningen
Telefon: 073-559 52 19
nicole.sepehru@educ.goteborg.se

Sasha Klikovac
Socialpedagog
Ansvarar för El-och energiprogrammet, Sjöfartsutbildningen
Telefon: 079-062 22 36    
sasha.klikovac@educ.goteborg.se


Diana Fihn
Specialpedagog
Ansvarar för Teknikprogrammet
Telefon: 072-255 71 13
diana.fihn@educ.goteborg.se


Anna Maria Olofsson Rogbrant

Specialpedagog för Sjöfartsutbildningen
Telefon 079-098 9772
annamaria.olofsson@educ.goteborg.se


Cecilia Tengberg
Skolpsykolog
Telefon: 079-062 1841 
cecilia.tengberg@educ.goteborg.se