Förskoleturer

På förmiddagar besöker bokbussarna förskolor. Reservera gärna böcker till er avdelning så tar bokbussen med dessa. Glöm inte att meddela om er avdelning inte kan komma när bokbussen kommer på besök.


Förskola

Avdelning

Tid

Datum 

Hållplats

Buss

Albotorgets förskola Junibacken 09:45-10.05 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Carl Grimbergsgatan 34-30 Grön
Apelsingatan 15 Smultron 10.10-10.30 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Apelsingatan Grön
Apelsingatan 15 Blåbär 10.10-10.30             Apelsingatan Grön
Askims Domarringsväg 103 fsk Flotten 10:25-11:00 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Askims Domarringsväg 103 Grön
Askims Domarringsväg 103 fsk Jollen 10:25-11:00             Askims Domarringsväg 103 Grön
Askims Domarringsväg 103 fsk Briggen 10:25-11:00             Askims Domarringsväg 103 Grön
Askims Domarringsväg 103 fsk Fregatten 10:25-11:00             Askims Domarringsväg 103 Grön
Bankebergsgatan 5 fsk Solstrålen 09:00-09:30 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Bankebergsgatan 5 fsk Blå
Bankebergsgatan 5 fsk Vattendroppen 09:00-09:30             Bankebergsgatan 5 fsk Blå
Bankebergsgatan 5 fsk Regnbågen 09:00-09:30             Bankebergsgatan 5 fsk Blå
Barytongatan 2 fsk Kotten 09:00-10.00 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Tunnlandsgatan 13 Grön
Barytongatan 2 fsk Regnbågen 09:00-10.00             Tunnlandsgatan 13 Grön
Barytongatan 2 fsk Snäckan 09:00-10.00             Tunnlandsgatan 13 Grön
Barytongatan 2 fsk Ugglan 09:00-10.00             Tunnlandsgatan 13 Grön
Barytongatan 2 fsk Grodan 09:00-10:00             Tunnlandsgatan 13 Grön
Barytongatan 2 fsk Snigeln 09:00-10:00             Tunnlandsgatan 13 Grön
Bergartsgatans fsk Gnejs 09:30-10.20 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Bergartsgatan 1 Blå
Bergartsgatans fsk Granit 09:30-10.20             Bergartsgatan 1 Blå
Bergartsgatans fsk Flinta 09:30-10.20             Bergartsgatan 1 Blå
Bergartsgatans fsk Diabas 09:30-10.20             Bergartsgatan 1 Blå
Bergartsgatans fsk Sandsten 09:30-10.20             Bergartsgatan 1 Blå
Bergartsgatans fsk Skiffer 09:30-10.20             Bergartsgatan 1 Blå
Bergums Framtid Bergums Framtid 09:55-10:10 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Björsareds genväg 1 Blå
Berguven 4 Älvugglan 10:20-11:00 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Berguven 4 Grön
Berguven 4 Pärlugglan 10:20-11:00             Berguven 4 Grön
Berguven 4 Fjällugglan 10:20-11:00             Berguven 4 Grön
Berguven 4 Jordugglan  10:20-11:00             Berguven 4 Grön
Beryllgatan 1 Lilla flygeln 09.00-09.30 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Bergkristallgatan
(parkering)
Grön
Beryllgatan 1 Mellanflygeln 09.00-09.30             Bergkristallgatan
(parkering)
Grön
Beryllgatan 1 Stora flygeln 09.00-09.30             Bergkristallgatan
(parkering)
Grön
Billdals kyrkväg fsk Musslan 09:30-10:15 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Billdals kyrkväg 3 Grön
Billdals kyrkväg fsk Sjöstjärnan 09:30-10:15             Billdals kyrkväg 3 Grön
Billdals kyrkväg fsk Krabban 09:30-10:15             Billdals kyrkväg 3 Grön
Billdals kyrkväg fsk Räkan 09:30-10:15             Billdals kyrkväg 3 Grön
Billdals kyrkväg fsk Snäckan 09:30-10:15             Billdals kyrkväg 3 Grön
Biskopsgatan 8 Myran 10.15-11.00 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Biskopsgatan 8 Blå
Biskopsgatan 8 Snigeln 10.15-11.00             Biskopsgatan 8 Blå
Biskopsgatan 8 Saltkråkan 10.15-11.00             Biskopsgatan 8 Blå
Biskopsgatan 8 Bullerbyn 10.15-11.00             Biskopsgatan 8 Blå
Biskopsgatan 8 Villa Villerkulla 10.15-11.00             Biskopsgatan 8 Blå
Biskopsgatan 8 Ekorren 10.15-11.00             Biskopsgatan 8 Blå
Blackevägens förskola 3 Fsk Kastanjen 10:25-11:00 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Blackevägen 1-3 Blå
Blackevägens förskola 3 Fsk Näckrosen 10:25-11:00             Blackevägen 1-3 Blå
Blackevägens förskola 3 Fsk Älvan 10:25-11:00             Blackevägen 1-3 Blå
Blackevägens förskola 3 Fsk Fjärilen 10:25-11:00             Blackevägen 1-3 Blå
Brunstorpsvägen 41 fsk Eld 09:00-09:25 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Brunstorps byväg Blå
Brunstorpsvägen 41 fsk Vind 09:00-09:25             Brunstorps byväg Blå
Brunstorpsvägen 41 fsk Sol 09:00-09:25             Brunstorps byväg Blå
Bräcke Östergård Stegen Spec.förskola 09:00-09:30 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Bräcke Östergård Blå
Brännekullavägen 5 fsk Sjöhästarna 10:15-11:00 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Brännekullavägen 5 Grön
Brännekullavägen 5 fsk Snäckan 10:15-11:00             Brännekullavägen 5 Grön
Brännekullavägen 5 fsk Hajen 10:15-11:00             Brännekullavägen 5 Grön
Brännekullavägen 5 fsk Sjöstjärnan 10:15-11:00             Brännekullavägen 5 Grön
Brännekullavägen 5 fsk Delfinen 10:15-11:00             Brännekullavägen 5 Grön
Brännemysten 6 Fjärilen 09:00-09:20 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Brännemysten 6 Grön
Brännemysten 6 Sländan 09:00-09:20             Brännemysten 6 Grön
Bygatans fsk Babord 09:00-09:20 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Tandkullegatan 18 Grön
Bygatans fsk Styrbord 09:00-09:20             Tandkullegatan 18 Grön
Byvädersgången 31 fsk Filosofen 10:05-11:00 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Byvädersgången 31 Blå
Byvädersgången 31 fsk Konstnären 10:05-11:00             Byvädersgången 31 Blå
Byvädersgången 31 fsk Äventyraren 10:05-11:00             Byvädersgången 31 Blå
Byvädersgången 31 fsk Uppfinnaren 10:05-11:00             Byvädersgången 31 Blå
Byvädersgången 31 fsk Utforskaren 10:05-11:00             Byvädersgången 31 Blå
Byvädersgången 31 fsk Upptäckaren 10:05-11:00             Byvädersgången 31 Blå
Båtsman Grås gata 2 Bläckfisken 09.00-09.25 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Båtsman Grås gata 2 Blå
Båtsman Grås gata 2 Delfinen 09.00-09.25             Båtsman Grås gata 2 Blå
Båtsman Grås gata 2 Snäckan 09.00-09.25             Båtsman Grås gata 2 Blå
Båtsman Grås gata 2 Krabban 09.00-09.25             Båtsman Grås gata 2 Blå
Bärbyvägens fsk Hallon 09.55-10.10 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Macken Blå
Bärbyvägens fsk Blåbär 09.55-10.10             Macken Blå
Dagbarnvårdare Nellie Adamsson   10.45-11:00 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Kålhagen 2 Grön
Dagbarnvårdare Utby
09:00-09:15 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Strandängsledet 5 Blå
Dagbarnvårdare Åsa Hannoun   10.45-11.00 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Kålhagen  2 Grön
Dimvädersgatan 1 och 5 fsk Kometen 10:25-11.00 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Dimvädersgatan Blå
Dimvädersgatan 1 och 5 fsk Kosmos 10:25-11.00             Dimvädersgatan Blå
Dimvädersgatan 1 och 5 fsk Snöflingan 10:25-11.00             Dimvädersgatan Blå
Dimvädersgatan 1 och 5 fsk Nova 10:25-11.00             Dimvädersgatan Blå
Dimvädersgatan 1 och 5 fsk Stjärnan/Månen 10:25-11.00             Dimvädersgatan Blå
Eckragatan Skatten 09:25-09:50 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Talattagatan P-plats Grön
Eckragatan Äventyret 09:25-09:50             Talattagatan P-plats Grön
Eriksbo Västergärde 12-14 Näktergalen 09:20-09:50 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Eriksbo Västergärde 12-14 Påfågeln 09:20-09:50             Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Eriksbo Västergärde 35 Gröna 09:00-09:20 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Eriksbo Västergärde 35 Gul 09:15-09:45             Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Eriksbo Västergärde 35 Röda 09:00-09.20             Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Eriksbo Östergärde 3 Humlan 10.05-10.20 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Eriksbo Västergärde 1-27 Blå
Fanjunkarens lycka 3 Igelkotten 4 09:00-09:30 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Fanjunkarens lycka 7 Blå
Fanjunkarens lycka 3 Ekorren 2 09:00-09:30             Fanjunkarens lycka 7 Blå
Fanjunkarens lycka 3 Myran 09:00-09:30             Fanjunkarens lycka 7 Blå
Fanjunkarens lycka 7 Sagoslottet
Blåa
09:30-09:50 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Fanjunkarens lycka 7 Blå
Fanjunkarens lycka 7 Sagoslottet
Gula
09:30-09:50             Fanjunkarens lycka 7 Blå
Folke Bernadottes gata 4 Kompisen 09.20-09.45 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Folke Bernadottes gata 4 Kaninen 09.20-09.45             Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Folke Bernadottes gata 4 Igelkotten 09.20-09.45             Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Freinétförskolan Bild & Form Slottet 10:25-11:05 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Vegagatan 27-29 Grön
Freinétförskolan Bild & Form Hajar 10:25-11:05             Vegagatan 27-29 Grön
Freinétförskolan Bild & Form Lejon 10:25-11:05             Vegagatan 27-29 Grön
Freinétförskolan Bild & Form Tigrar 10:25-11:05             Vegagatan 27-29 Grön
Freinétförskolan Bild & Form Apor 10:25-11:05             Vegagatan 27-29 Grön
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Bellatrix 10.00-10:30 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Rigel 10.00-10:30             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Merope 10.00-10:30             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Mimosa 10.00-10:30             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Ascella 10.30-11:00             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Spica 10.30-11:00             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Sirius 10.30-11:00             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 53 fsk (Stella) Polaris 10.30-11:00             Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 55 fsk (Nova) Castor 09:40-10:00 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Friarelyckan 53 Blå
Friarelyckan 55 fsk (Nova) Capella 09:40-10:00             Friarelyckan 53 Blå
Författargatan 11 Sunnanäng 09:45-10:10 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Balladgatan 2 Blå
Författargatan 11 Äppleviken 09:45-10:10             Balladgatan 2 Blå
Författargatan 11 Saltkråkan 09:45-10:10 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Balladgatan 2 Blå
Föräldrakoop. Lilla Holm    10.45-11:00 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Stora Holms säteri Grön
Föräldrakooperativ Djungeln   09:00-09:30 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Bräcke Östergård Blå
Galaxgatan 1 fsk Haren 09:00-09:35 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Galaxgatan 1-5 Blå
Galaxgatan 1 fsk Draken 09:00-09:35             Galaxgatan 1-5 Blå
Galaxgatan 5 fsk Teddybjörnen 09.00-09.35 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Galaxgatan 1-5 Blå
Galaxgatan 5 fsk Koalan 09.00-09.35             Galaxgatan 1-5 Blå
Gnistgatan Humlan 09:40-10:20 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Gnistgatan Grön
Gnistgatan Nyckelpigan 09:40-10:20             Gnistgatan Grön
Gnistgatan Upptäckarna 09:40-10:20             Gnistgatan Grön
Gnistgatan Utforskarna 09:40-10:20             Gnistgatan Grön
Grenen fsk Blåsippan 09:45-10:05 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Trädgårdsgärdet Blå
Grenen fsk Vitsippan 09:45-10:05             Trädgårdsgärdet  Blå
Grevegårdenskyrka Lingonet Lingonet 09:00-09:20 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Lingonvägen 28 Grön
Hakefjordsgatan fsk Korallen 09:00-09:20 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Sunnerviksgatan 15 Blå
Hammarvägen 2 fsk Pärlan/Snäckan 09:00-09:25 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 2 fsk Rödmaneten 09:00-09:25             Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 2 fsk Blåmaneten 09:00-09:25             Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4A fsk Bläckfisken 09:25-09:55 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4A fsk Sköldpaddan 09:25-09:55             Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4A fsk Krabban 09:25-09:55             Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4A fsk Sjöhästen 09.55-10:20             Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4B fsk Delfinen 09.55-10:20 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Hammarvägen 6 Grön
Hammarvägen 4B fsk Sjöstjärnan 09.55-10:20             Hammarvägen 6 Grön
Hjuviksfyrs fsk   09:00-09:20 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Torslanda Hästeviks
väg 10
Grön
Hyltevägen 1 Blåklockan 09:00-09:20 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Kobbegården Grön
Hyltevägen 1 Rödmyran 09:00-09:20             Kobbegården Grön
Hyltevägen 51 Skattkammaren 09:20-09:40 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Kobbegården Grön
Hyltevägen 51 Smulan 09:20-09:40             Kobbegården Grön
Häcklöparegatan 3 fsk Ängen 09:30-10:00 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Skogshyddegatan
23-25
Blå
Häcklöparegatan 3 fsk Solen 09:30-10:00             Skogshyddegatan
23-25
Blå
Häcklöparegatan 3 fsk Havet 09:30-10:00             Skogshyddegatan
23-25
Blå
Illbattingen   10:45-11:00 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Kvibergsnäs Allé 22 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Lönnen 09:10-10:00 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Asken 09:10-10:00             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Björken 09:10-10:00             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Linden 09:10-10:00             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Aspen 09:10-10:00             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Boken 10:00-10:50             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Almen 10:00-10:50             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Rönnen 10:00-10:50             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Kastanjen 10:00-10:50             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Innovitaskolan S:t Jörgen Eken 10:00-10:50             Sankt Jörgens väg 20 Blå
Januarigatan 5 Fisken 09:55-10:30 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Januarigatan 5 p-plats Blå
Januarigatan 5 Delfinen 09:55-10:30             Januarigatan 5 p-plats Blå
Januarigatan 5 Grodan 09:55-10:30             Januarigatan 5 p-plats Blå
Januarigatan 5 Korallrevet 09:55-10:30             Januarigatan 5 p-plats Blå
Johannesgårdens fko Blåbär 10:05-10:35 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Trollbärsvägen 16 Grön
Johannesgårdens fko Jordgubb? 10.05-10:35             Trollbärsvägen 16 Grön
Johannesgårdens fko Hallon 10:05-10:35             Trollbärsvägen 16 Grön
Jätten föräldrakooperativ Jätten 09:00-09:20 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Sunnerviksgatan 15 Blå
Kalendervägens fsk Vattendropen 09:00-09:50 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Julaftonsgatan 92 Blå
Kalendervägens fsk Regnbågen 09:00-09:50             Julaftonsgatan 92 Blå
Klåvavägen 77 förskola Tryggheten
Blå
09:00-09:50 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Klåvavägen 77 Grön
Klåvavägen 77 förskola Tyggheten
Rosa
09:00-09:50             Klåvavägen 77 Grön
Klåvavägen 77 förskola Sökarna  09:00-09:50             Klåvavägen 77 Grön
Klåvavägen 77 förskola Viljan Gul 09:00-09:50             Klåvavägen 77 Grön
Klåvavägen 77 förskola Lila 09:00-09:50             Klåvavägen 77 Grön
Knivsmedsgatan 2 Skogen 10:00-10:15 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Vallareleden 24 Blå
Korsklevegatans fsk Unika/
Sagolika
09:20-09:50 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Sunnerviksgatan 15 Blå
Korsklevegatans fsk Kreativa/
Fantastiska
09:20-09:50             Sunnerviksgatan 15 Blå
Kristinaskolans förskola   10:45-11:00 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Rannebergen centrum Blå
Krumeluren 6 fsk Kringlan 09:00-09:40 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Krumeluren 6 Blå
Krumeluren 6 fsk Krusidullen 09:00-09:40             Krumeluren 6 Blå
Krumeluren 6 fsk Kullerbyttan 09:00-09:40             Krumeluren 6 Blå
Krumeluren 6 fsk Serpentinen 09:00-09:40             Krumeluren 6 Blå
Kummingatan 126 Klapp & Klang 10:20-11.00 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 126 Trollflöjten 10:20-11.00             Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 126 Tamburinen 10:20-11.00             Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 128 Blåsippan 10:20-11:00 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 128 Violen 10.20-11.00             Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 128 Vitsippan 10:20-11:00             Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kummingatan 132 Cirkusen 10:20-11:00 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Tretjärnsskolan/
Kummingatan
Blå
Kyrkans fsk Arken En avd. 10:45-11.00 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Turkosgatan 1 Grön
Kyrkans fsk Pärlan Pärlan 10:20-10:35 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Hammarvägen 6 Grön
Kyrkans fsk Säve/Fisken Fisken 09:30-09.45 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Kullens väg 8 Blå
Kålhagen 2  Nallen 10.15-10:45 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Kålhagen 2 Grön
Kålhagen 2  Stjärnan/
Solen
10:15-10:45             Kålhagen 2 Grön
Kålhagen 2  Planeten/
Vintergatan
10:15-10:45 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Kålhagen  2 Grön
Körvelgatan 2 Diamanten 09:00-09:35 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Körvelgatan 2 Blå
Körvelgatan 2 Rubinen 09:00-09:35             Körvelgatan 2 Blå
Körvelgatan 2 Pärlan 09:00-09:35             Körvelgatan 2 Blå
Körvelgatan 2 Kristallen 09:00-09:35             Körvelgatan 2 Blå
Körvelgatan 2 Safiren 09:00-09:35             Körvelgatan 2 Blå
Lekstugan fko     Lekstugan
FKO
09:00-09:20 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Lyckhemsvägen 7 Grön
Lerumsvägens fsk Draken 10:45-11:00 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Lerumsvägen 20,
vid Bergums skola
Blå
Lerumsvägens fsk Trollet 10:45-11:00             Lerumsvägen 20,
vid Bergums skola
Blå
Lerumsvägens fsk Ugglan 10:45-11:00             Lerumsvägen 20,
vid Bergums skola
Blå
Levgrensvägen 3 fsk Gul/Grön 10:55-11:10 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Bohusgatan
bussparkering
Blå
Lilla Fjäderharvsgatan 6 Delfinen 10.10-10:35 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Lilla Fjäderharvsgatan Blå
Lilla Fjäderharvsgatan 6 Sälen 10:10-10.35             Lilla Fjäderharvsgatan  Blå
Lilla Fjäderharvsgatan 6 Maneten 10:10-10:35             Lilla Fjäderharvsgatan Blå
Lilla Hällsviksvägens fsk Skutan 09:50-10:30 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Lilla Hällsviksvägens fsk Optimisten 09:50-10:30             Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Lilla Hällsviksvägens fsk Ekan 09:50-10:30             Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Lilla Hällsviksvägens fsk Kajaken 09:50-10:30             Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Lilla Montessori Lilla
Montessori
09:00-09:15 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Redegatan 13 Grön
Lilla Skintebovägen 8 fsk Klippan 09:30-10:00 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Klyfteråsvägen/
Skintebovägen
Grön
Lilla Skintebovägen 8 fsk Ängen 09:30-10:00             Klyfteråsvägen/
Skintebovägen
Grön
Lilla Skintebovägen 8 fsk Stranden 09:30-10:00             Klyfteråsvägen/
Skintebovägen
Grön
Lillebyvägen fsk Eld 09:50-10:30 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Lillebyvägen 9 Grön
Lillebyvägen fsk Jord 09:50-10:30             Lillebyvägen 9 Grön
Lillebyvägen fsk Vatten 09:50-10:30             Lillebyvägen 9 Grön
Lillebyvägen fsk Luft 09:50-10:30             Lilebyvägen 9 Grön
Lindebovägen 1 fsk Rälsen 10:25-11:00 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Lindebovägen 1 Grön
Lindebovägen 1 fsk Visslan 10:25-11:00             Lindebovägen 1 Grön
Lindebovägen 1 fsk Snoan 10:25-11:00             Lindebovägen 1 Grön
Lindebovägen 1 fsk Ångan 10:25-11:00             Lindebovägen 1 Grön
Little Kids Preschool Blomman 09.50-10.15 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Kryddvägen 10 Blå
Little Kids Preschool Havet 09.50-10.15             Kryddvägen 10 Blå
Little Kids Preschool Skogen 09.50-10.15             Kryddvägen 10 Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Aurora 10:00-11:00 06-feb 34 feb 28-mar 25-apr 23-maj   Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Nova 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Stella 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Vega 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Libra 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Capella 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Luftvärnsvägen 23 fsk Fenix 10:00-11:00             Besöksparkeringen Luftvärnsvägen Blå
Låkebergsgatan 10 fsk Kantarellen 09:00-09:30 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Låkebergsgatan 10 Grön
Låkebergsgatan 10 fsk Karamellen 09:00-09:30             Låkebergsgatan 10 Grön
Låkebergsgatan 10 fsk Krabban 09:00-09:30             Låkebergsgatan 10 Grön
Melongatan 3 fsk  Fjärilen 09:00-09:50 01-feb 29-feb 28-mar 25-apr 23-maj   Melongatan 3 Grön
Melongatan 3 fsk  Humlan 09:00-09:50             Melongatan 3 Grön
Melongatan 3 fsk  Loppan 09:00-09:50             Melongatan 3 Grön
Melongatan 3 fsk  Myran 09:00-09:50             Melongatan 3 Grön
Melongatan 3 fsk  Måsen 09:00-09:50             Melongatan 3 Grön
Melongatan 90 fsk Eken 09:55-10:25 01-feb 29-feb 28-mar 25-apr 23-maj   Melongatan 90 Grön
Melongatan 90 fsk Kastanjen 09:55-10:25             Melongatan 90 Grön
Melongatan 90 fsk Ängen 09.55-10.25             Melongatan 90 Grön
Melongatan 90 fsk Stigen 09:55-10:25             Melongatan 90 Grön
Montesorieförskolan Mumin   10.45-11.00 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Topasgatan 68 Grön
Montessoriförskolan Blåsippan Blomman 10:15-10:30 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Tunnlandsgatan 13 Grön
Montessoriförskolan Trädet Nyckelpigan 10:30-10:50 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Skäpplandsgatan 12  Grön
Montessoriförskolan Trädet Trollsländan 10:30-10:50             Skäpplandsgatan 12  Grön
Musikförskolan Do Re Mi Visan 09.50-10.10 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Eriksbo Västergärde
1-27
Blå
Musikförskolan Do Re Mi Melodin 09.50-10.10             Eriksbo Västergärde
1-27
Blå
Måns Bryntessonsg. 10 Herr Nilsson 10.35-11.00 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Måns Bryntessonsg.
10
Blå
Måns Bryntessonsg. 10 Pippi 10.35-11.00             Måns Bryntessonsg.
10
Blå
Måns Bryntessonsg. 10 Prussiluskan 10.35-11.00             Måns Bryntessonsg.
10
Blå
Nolviksvägen 3 fsk Utforskarna 10:25-11.00 17-jan 14-feb 13-mar 10-apr 08-maj 05-jun Nolviksvägen 3 Blå
Nolviksvägen 3 fsk Upptäckarna 10:25-11.00             Nolviksvägen 3 Blå
Nolviksvägen 3 fsk Kluringarna 10:25-11.00             Nolviksvägen 3 Blå
Nolviksvägen 3 fsk Äventyrarna 10:25-11.00             Nolviksvägen 3 Blå
Norra Flundregatan fsk Krabban 09:00-09:20 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Norra Flundregatan
23
Grön
Norra Flundregatan fsk Kräftan 09:00-09:20             Norra Flundregatan
23
Grön
Norra Flundregatan fsk Räkan 09:20-09:40             Norra Flundregatan
23
Grön
Opalgatan 100 Ekorren  10:35-11:00 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Opalgatan 100 Grön
Opalgatan 100 Haren 10:35-11:00             Opalgatan 100 Grön
Opalgatan 100 Nyckelpigan 10:35-11:00             Opalgatan 100 Grön
Oxelgatan 6 fsk Utmaningen 09:15-09:35 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Redegatan 13 Grön
Oxelgatan 6 fsk Framtiden 09:15-09:35             Redegatan 13 Grön
Oxerödsgatans fsk Snäckan/
Maneten
09:00-09:30 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Bergartsgatan 1 Blå
Oxerödsgatans fsk Musslan 09:00-09:30             Bergartsgatan 1 Blå
Oxerödsgatans fsk Havet 09:00-09:30             Bergartsgatan 1 Blå
Prebendegatan Fsk Humlan 09:00-09:20 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Danagatan 8-22 Blå
Prebendegatan Fsk Ekorren 09:00-09:20             Danagatan 8-22 Blå
Prästgårdsgatan 44 fsk Blåklinten 09:35-09:55 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Prästgårdsgatan 44 Blå
Prästgårdsgatan 44 fsk Gullvivan 09:35-09:55             Prästgårdsgatan 44 Blå
Prästvägen 6 Styrbord 10:25-11:00 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Prästvägen 6 Blå
Prästvägen 6 Trossen 10:25-11:00             Prästvägen 6 Blå
Prästvägen 6 Utkiken 10:25-11:00             Prästvägen 6 Blå
Prästvägen 6 Kompassen 10:25-11:00             Prästvägen 6 Blå
Redegatan 15 fsk Bullerbyn 09:35-09.55 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Redegatan 13 Grön
Redegatan 15 fsk Katthult 09:30-09.55             Redegatan 13 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Almen 09:00-10.00 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Eken 09:00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Kotten 09:00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Lärken 09:00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Tallen 09:00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Björken/
Granen
09:00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Runskriftsgatan 6 fsk Lönnen 09.00-10.00             Runskriftsgatan 6 Grön
Rymden föräldrakoop. Pluto 10:10-10:30 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Kometgatan Blå
Saffransgatan 82 Måsen 09:00-09:20 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Kanelgatan 36 Blå
Saffransgatan 82 Maneten 09:00-09:20             Kanelgatan 36 Blå
Saras väg fsk Solen 10:20-10:40 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Saras väg 5 Blå
Saras väg fsk Månen 10:20-10:40             Saras väg 5 Blå
Seminariegatan 5 förskola Hattifnattarna 09:00-09:20 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Seminariegatan 5 förskola Mumintrollen 09:00-09:20             Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Seminariegatan 7 fsk Blå 10:00-10:15 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Carl Grimbergsgatan
34-30
Grön
Senapskornet fko Senapskornet
FKO
09:50-10:10 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Klyfteråsvägen/
Skintebovägen
Grön
Sisjöbäckens Väg 2 fsk Droppen 09:45-10:20 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Sisjöbäckens Väg 2 Grön
Sisjöbäckens Väg 2 fsk Källan 09:45-10:20             Sisjöbäckens Väg 2 Grön
Sisjöbäckens Väg 2 fsk Floden 09:45-10:20             Sisjöbäckens Väg 2 Grön
Sisjöbäckens Väg 2 fsk Forsen 09:45-10:20             Sisjöbäckens Väg 2 Grön
Sjöhästens fsk   09:00-09:20 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Skattegårdsvägen 100 fsk Blå 10:40-11:00 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Skattegårdsvägen 100 (vid Preem) Grön
Skattegårdsvägen 100 fsk Gul 10:40-11:00             Skattegårdsvägen 100 (vid Preem) Grön
Skillnadsgatan 36 fsk Kristallen 09:55-10:25 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Prästgårdsgatan 44 Blå
Skillnadsgatan 41 fsk Paletten 09:55-10:25 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Prästgårdsgatan 44 Blå
Skillnadsgatan 41 fsk Regnbågen 09:55-10:25             Prästgårdsgatan 44 Blå
Skogshyddegatan 23 fsk Granen 09:00-09:30 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Skogshyddegatan 23-25 Blå
Skogshyddegatan 23 fsk Kotten 09:00-09:30             Skogshyddegatan 23-25 Blå
Skogshyddegatan 23 fsk Hyddan 09:00-09:30             Skogshyddegatan 23-25 Blå
Skutehagens fsk Flotten 10:30-10:50 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Skutehagens fsk Barken 10:30-10:50             Lilla Hällsviksvägen 25 Grön
Skånegatans förskola Juvelen 10:35:10:50 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Scandinavium bussparkering Blå
Slottsskogsgatan 90 Kronjuvelen 10:30-11:00 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Slottsskogsgatan 90 Grön
Slottsskogsgatan 90 Skatt-
kammaren
10:30-11:00             Slottsskogsgatan 90 Grön
Slottsskogsgatan 90 Spiran/
Kronan
10:30:11:00             Slottsskogsgatan 90 Grön
Smithska vägen 14b fsk Humlegården 09:00-09:30 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Smithska vägen 14 Grön
Smithska vägen 14b fsk Sunnanäng 09:00-09:30             Smithska vägen 14 Grön
Smithska vägen 14b fsk Äppleviken 09:00-09:30             Smithska vägen 14 Grön
Smultronvägens fsk Blomman 09:20-10:00 26-jan 23-feb 22-mar 19-apr 17-maj 14-jun Lingonvägen 28 Grön
Smultronvägens fsk Fröet 09:20-10:00             Lingonvägen 28 Grön
Smultronvägens fsk Knoppen 09:20-10:00             Lingonvägen 28 Grön
Smultronvägens fsk Roten 09:20-10:00             Lingonvägen 28 Grön
Smörgatan 80 fsk Månen 09:00-09:25 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Smörgatan 82 Blå
Smörgatan 80 fsk Solen 09:00-09:25             Smörgatan 82 Blå
Smörgatan 80 fsk Bullerbyn 09:00-09:25 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Smörgatan 82 Blå
Snipan fko Snipan 10:20-10:35 11-jan 08-feb 07-mar 04-apr 02-maj 30-maj Hammarvägen 6 Grön
Snäckskalet fko Snäckskalet
FKO
09:00-09:20 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Lyckhemsvägen 7 Grön
Solrosens förskola   10:40-11:00 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Tideräkningsgatan 1, 30 min P Blå
Solvädersbyns fsk Snigeln 09:40-10:15 24-jan 21-feb 20-mar 17-apr 15-maj   Godvädersgatan 16 Blå
Solvädersbyns fsk Myran 09:40-10:15             Godvädersgatan 16 Blå
Solvädersbyns fsk Humlan 09:40-10:15             Godvädersgatan 16 Blå
Stenskärsgatan 2 fsk Blåklockan 10:30-11:00 01-feb 29-feb 28-mar 25-apr 23-maj   Stenskärsgatan 2 Grön
Stenskärsgatan 2 fsk Snödroppen 10:30-11:00             Stenskärsgatan 2 Grön
Stenskärsgatan 2 fsk Solrosen 10:30-11:00             Stenskärsgatan 2 Grön
Stjärnbåtsgatan 7 fsk Vind i seglen 09:50-10:30 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Stjärnbåtsgatan 7 Grön
Stjärnbåtsgatan 7 fsk Land i sikte 09:50-10:30             Stjärnbåtsgatan 7 Grön
Stjärnbåtsgatan 7 fsk Hopp  i land 09:50-10:30             Stjärnbåtsgatan 7 Grön
Stjärnbåtsgatan 7 fsk Kasta Loss 09:50-10:30             Stjärnbåtsgatan 7 Grön
Stora Fiskebäcksvägen 101 fsk Möjligheten 09:00-09:25 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Stora Fiskebäcksvägen 101 Grön
Stora Fiskebäcksvägen 101 fsk Nyfikenheten/
Tryggheten
09:00-09:25             Stora Fiskebäcksvägen 101 Grön
Stora Fiskebäcksvägen 101 fsk Färdigheten 09:00-09:25             Stora Fiskebäcksvägen 101 Grön
Studiegången 1 förskola Pärlan 09:00-09:40 02-feb 30-feb 28-mar 25-apr 23-maj   Studiegången (kvällshållplats) Blå
Studiegången 1 förskola Solstenen 09:00-09:40             Studiegången (kvällshållplats) Blå
Studiegången 1 förskola Gula Diamanten 09:00-09:40             Studiegången (kvällshållplats) Blå
Studiegången 1 förskola Gröna Diamanten 09:00-09:40             Studiegången (kvällshållplats) Blå
Svalebogatan 52 Blåvalen 10.30-11.00 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Svalebogatan 52 Blå
Svalebogatan 52 Snäckan 10.30-11.00             Svalebogatan 52 Blå
Svalebogatan 52 Delfinen 10.30-11.00             Svalebogatan 52 Blå
Svaleboskogen 3 Drömskogen 10:40-11:00 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Svaleboskogen 5 Grön
Svaleboskogen 3 Trollskogen 10:40-11:00             Svaleboskogen 5 Grön
Svetsaregatan 101 fsk Dungen 10:10-11:00 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Ringblommegatan 54 Grön
Svetsaregatan 101 fsk Skeppet 10:10-11:00             Ringblommegatan 54 Grön
Svetsaregatan 101 fsk Kullen 10:10-11:00             Ringblommegatan 54 Grön
Svetsaregatan 101 fsk Seglet 10:10-11:00             Ringblommegatan 54 Grön
Svetsaregatan 101 fsk Skatten 10.10-11.00             Ringblomegatan 54 Grön
Säldammsbackens förskola Bubblan 10:15-10:30 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Slottsskogsgatan 90 Grön
Talattagatan fsk Talattan 09:25-09:50 29-jan 26-feb 25-mar 22-apr 20-maj   Talattagatan P-plats Grön
Teleskopgatan fsk Rödhaken 09:40-10:00 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Teleskopgatan 3 Blå
Temperaturgatan 70 Stjärnan 09:25-09:55 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Temperaturgatan 32-46 Blå
Temperaturgatan 70 Solen 09:25-09:55             Temperaturgatan 32-46 Blå
Temperaturgatan 70 Regnbågen 09:25-09:55             Temperaturgatan 32-46 Blå
Temperaturgatan 93 fsk Ekorren 09:00-09:20 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Temperaturgatan 93 Blå
Temperaturgatan 93 fsk Fjärilen 09:00-09:20             Temperaturgatan 93 Blå
Terapislingan Fsk Tallen 10.30-11:00 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Terapislingan lillhagsparken Blå
Terapislingan Fsk Boken/Lönnen 10.30-11:00             Terapislingan lillhagsparken Blå
Terapislingan Fsk Linden 10.30-11:00             Terapislingan lillhagsparken Blå
Tideräkningsgatans fsk Nallen 09:00-09:50 30-jan 27-feb 26-mar 23-apr 21-maj   Julaftonsgatan 92 Blå
Tideräkningsgatans fsk Grodan 09:00-09:50             Julaftonsgatan 92 Blå
Tideräkningsgatans fsk Igelkotten 09:00-09:50             Julaftonsgatan 92 Blå
Tindra fsk Trädet 09:20-09:45 18-jan 15-feb 14-mar 11-apr 20-jun   Danagatan 8-22 Blå
Tindra fsk Vinden 09:20-09:45             Danagatan 8-22 Blå
Tindra fsk Månen 09:45-10:15             Danagatan 8-22 Blå
Tindra fsk Stjärnan 09:45-10:15             Danagatan 8-22 Blå
Tindra fsk Solen 09:45-10:15             Danagatan 8-22 Blå
Torslanda Hästeviks väg 10 fsk Ejdern 09:20-10:10 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Torslanda Hästeviks väg 10 fsk Viggen 09:20-10:10             Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Torslanda Hästeviks väg 10 fsk Svanen 09:20-10:10             Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Torslanda Hästeviks väg 10 fsk Tärnan 09:20-10:10             Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Torslanda Hästeviks väg 10 fsk Måsen 09:20-10:10             Torslanda Hästeviks väg 10 Grön
Transistorgatan 2 fsk Månen 10:25-11.00 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Transistorgatan 2 Grön
Transistorgatan 2 fsk Regnbågen 10:25-11.00             Transistorgatan 2 Grön
Transistorgatan 2 fsk Solen 10:25-11.00             Transistorgatan 2 Grön
Transistorgatan 2 fsk Stjärnan 10:25-11.00             Transistorgatan 2 Grön
Tunnlandsgatan 3 Humlan 10:35-11:00 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Tunnlandsgatan 3 Grön
Tunnlandsgatan 3 Nalle Puh  10:35-11:00             Tunnlandsgatan 3 Grön
Tunnlandsgatan 3 Snigeln  10:35-11:00             Tunnlandsgatan 3 Grön
Tuvegranen fko Tuvegranen 09:45-10:05 31-jan 28-feb 27-mar 24-apr 22-maj   Carl Grimbergsgatan 34-30 Grön
Tärneskärsgatan 4 fsk Månen 09:35-09:55 25-jan 22-feb 21-mar 18-apr 16-maj 13-jun Tärneskärsgatan 4 Grön
Tärneskärsgatan 4 fsk Solen 09:35-09:55             Tärneskärsgatan 4 Grön
Uggledals dagliga verksamhet   10:45-11:00 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Uggledalsvägen 31 Grön
Uggledalsvägen 31 fsk Igelkotten 09:55-10:45 09-jan 06-feb 05-mar 02-apr 30-apr 28-maj Uggledalsvägen 31 Grön
Uggledalsvägen 31 fsk Kaninen 09:55-10:45             Uggledalsvägen 31 Grön
Uggledalsvägen 31 fsk Myran 09:55-10:45             Uggledalsvägen 31 Grön
Uggledalsvägen 31 fsk Ugglan 09:55-10:45             Uggledalsvägen 31 Grön
Uggledalsvägen 31 fsk Älgen 09:55-10:45             Uggledalsvägen 31 Grön
Utbyvägen 50 fsk Glädjen 10:20-11:00 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Utbyvägen 50 Blå
Utbyvägen 50 fsk Regnbågen 10:20-11:00             Utbyvägen 50 Blå
Utbyvägen 50 fsk Viljan 10:20-11:00             Utbyvägen 50 Blå
Utbyvägen 50 fsk Solstrålen 10:20-11:00             Utbyvägen 50 Blå
Utbyvägen 50 fsk Längtan 10:20-11:00             Utbyvägen 50 Blå
Valen fsk Tunnlandsgatan 20 En avd. 10:00-10:15 19-jan 16-feb 15-mar 12-apr 07-jun   Tunnlandsgatan 13 Grön
Vallareleden 24 fsk Trädgårdsmyran 09:20-10:00 15-jan 12-feb 11-mar 08-apr 06-maj 03-jun Vallareleden 24 Blå
Vallareleden 24 fsk Stackmyran 09:20-10:00             Vallareleden 24 Blå
Vallareleden 24 fsk Skogsmyran 09:20-10:00             Vallareleden 24 Blå
Vallhallagatan förskola Kastanjen/Lönnen 10:35-10:50 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Scandinavium bussparkering Blå
Varholmsgatan 2 öppen förskola Kojan 09:40-10:15 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Knipplagatan 2 Blå
Villa Vilekulla   09:55-10:15 05-feb 04-mar 29-apr 27-maj 17-jun   Redegatan 11 Grön
Virginsgatan 19 Hackspetten 10.10-11.00 12-jan 09-feb 08-mar 05-apr 03-maj 31-maj Virginsgatan 19 Blå
Virginsgatan 19 Grönfinken 10.10-11.00          
Virginsgatan 19 Blå
Virginsgatan 19 Grodan 10.10-11.00          
Virginsgatan 19 Blå
Virginsgatan 19 Rådjuret 10.10-11.00          
Virginsgatan 19 Blå
Virginsgatan 19 Ugglan 10.10-11.00          
Virginsgatan 19 Blå
Världens Blomma   10:10-10:30 22-jan 19-feb 18-mar 15-apr 13-maj 10-jun Kometgatan Blå
Åkereds skolväg 16 fsk Villa Villerkulla 10:15-10:30 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Åkereds skolväg 16 Grön
Åkereds skolväg 20 fsk Krabban 09:40-10:20 02-feb 01-mar 26-apr 24-maj 19-jun   Åkereds skolväg 16 Grön
Åkereds skolväg 20 fsk Maneten 09:40-10:20             Åkereds skolväg 16 Grön
Åkereds skolväg 20 fsk Båten 09:40-10:20             Åkereds skolväg 16 Grön
Åkereds skolväg 20 fsk Musslan 09:40-10:20             Åkereds skolväg 16 Grön
Änghagsdalen 16 fsk Sjöstjärnan 09:00-09:30 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Skogens gård Grön
Änghagsdalen 16 fsk Krabban 09:00-09:30             Skogens gård Grön
Änghagsvägen 4  Utmaningen 09:00-09:30 10-jan 07-feb 06-mar 03-apr 29-maj   Skogens gård Grön
Öppna förskolan Gårdsten   09:25-09.45 16-jan 13-feb 12-mar 09-apr 07-maj 04-jun Muskotgatan 47 Blå
Örlogsvägen 20 fsk Spiran 09:00-09:40 23-jan 20-feb 19-mar 16-apr 14-maj 11-jun Grotteparksvägen 80 Grön
Örlogsvägen 20 fsk Upptäckten 09:00-09:40             Grotteparksvägen 80 Grön
Örlogsvägen 20 fsk Framtiden 09:00-09:40             Grotteparksvägen 80 Grön
Örlogsvägen 20 fsk Utmaningen 09:00-09:40             Grotteparksvägen 80 Grön