Till sidans huvudinnehåll

Organisation och ledning för arbetsmarknad och vuxenutbildning


Detta är vår organisation och ledning inom förvaltningen arbetsmarknad och vuxenutbildning.

Förvaltningsdirektör

Andreas Lökholm
Telefon: 031-368 60 39 | 072-539 64 96
E-post: andreas.lokholm@arbvux.goteborg.se

Staben

Kathrin Ahlstedt, stabschef
Telefon: 031-368 30 57 | 073-078 77 41
E-post: kathrin.ahlstedt@arbvux.goteborg.se

HR och kansli

Maria Löfgren, HR- och kanslichef
Telefon: 031-368 08 89 | 073-866 12 72
E-post: maria.lofgren@arbvux.goteborg.se

Ekonomi och inköp

Charlotta Sandahl Edemyr, ekonomichef
Telefon: 031-368 08 63 | 076-517 62 93
E-post: charlotta.edemyr@arbvux.goteborg.se

Kommunikation och IT

Ann Flyning, kommunikations- och it-chef
Telefon: 031-368 14 50 | 070-512 01 12
E-post: ann.flyning@arbvux.goteborg.se

Arbetsmarknad

Anne Benson t.f, avdelningschef
Telefon: 031-368 08 64 | 079-066 40 55
E-post: anne.benson@arbvux.goteborg.se

Centrum för arbetsmarknadsanställningar

Anne Benson, områdeschef
Telefon: 031-368 08 64 | 079-066 40 55
E-post: anne.benson@arbvux.goteborg.se

Centrum för arbetsmarknadsanställningar 1

Sofia Gustafson, enhetschef
Telefon: 072-856 75 49
E-post: sofia.gustafsson@arbvux.goteborg.se

Centrum för arbetsmarknadsanställningar 2

Mattias Thörn, enhetschef
Telefon: 076-495 39 90
E-post: mattias.thorn@arbvux.goteborg.se

Centrum för arbetsmarknadsanställningar 3

Josefin Johansson, enhetschef
Telefon: 070-245 07 15
E-post: josefin.johansson@arbvux.goteborg.se

Kompetenscenter

Elin Jartun, områdeschef Kompetenscenter
Telefon: 031-368 31 08 | 073-910 20 01
E-post: elin.jartun@arbvux.goteborg.se

Kompetenscenter Angered och Kompetenscenter Hisingen

Vakant, enhetschef
Telefon: 
E-post: 

Kompetenscenter Centrum-Väster och Kompetenscenter Öster

Martina Löfås, enhetschef
Telefon: 031-368 60 73 | 072-856 52 22
E-post: martina.lofas@arbvux.goteborg.se

Utvecklings- och samordningsenheten

Fredrik Lyrblad, interimistisk enhetschef
Telefon: 031-368 14 34 | 073-566 92 25
E-post: fredrik.lyrblad@arbvux.goteborg.se

Vuxenutbildningsavdelningen

Mia Strand Wessling, avdelningschef
Telefon: 031-368 30 27 | 073-078 77 48
E-post: mia.strand.wessling@arbvux.goteborg.se

Område utbildning

Jamileh Mobaser, områdeschef
Telefon: 031-368 30 64 | 073-078 77 39
E-post: jamileh.mobaser@arbvux.goteborg.se

Utbildningsenheten

Jessica Marander, enhetschef och skolchef
Telefon: 031-368 30 58 | 073-724 90 15
E-post: jessica.marander@arbvux.goteborg.se

Antagning

Linda Heijel, t.f. enhetschef 
Telefon: 031-368 30 47 | 073-078 77 15
E-post: linda.heijel@arbvux.goteborg.se

Område Karriärvägledning och Ingången till studier

Amanda Waldem, områdeschef
Telefon: 031-368 14 36 | 073-066 71 60
E-post: amanda.waldem@arbvux.goteborg.se

Vägledningsenhet Haga

Catarina Gustafsson, enhetschef
Telefon: 031-368 31 06 | 073-910 20 04
E-post: catarina.gustafsson@arbvux.goteborg.se

Vägledningsenhet Linné

Gustav Elowson, enhetschef
Telefon: 031-368 30 67 | 076-496 20 44
E-post: gustaf.elowson@arbvux.goteborg.se

Kartläggning

Charlotte Landehag, enhetschef
Telefon: 031-368 60 75 | 072-856 54 67
E-post: charlotte.landehag@arbvux.goteborg.se

Information

Charlotte Landehag, enhetschef
Telefon: 031-368 60 75 | 072-856 54 67
E-post: charlotte.landehag@arbvux.goteborg.se

Kontakta arbetsmarknad och vuxenutbildning

Har du synpunkter eller frågor kontakta arbetsmarknad och vuxenutbildning.

Förvaltning

Telefon
031-365 00 00 (Göteborgs Stads kontaktcenter)
Kontaktformulär

Ställ en fråga eller lämna en synpunkt.

Fyll i din e-postadress om du vill ha svar.
Ställ en fråga eller lämna en synpunkt. Beskriv ditt ärende så detaljerat som möjligt. Max 5000 tecken.
Göteborgs Stad behandlar dina personuppgifter i enlighet med bestämmelserna i dataskyddsförordningen, DSF. För mer information, se Så här behandlar kommunen dina personuppgifter.

Besöksadress

Brogatan 4

[{ "type":"Feature", "geometry":{ "type":"Point", "coordinates":[11.955524679337568,57.70101050886716] }, "properties":{ "title":"Arbetsmarknad och vuxenutbildning - Brogatan 4", "content":"Brogatan 4" } }]

Postadress

Arbetsmarknad och vuxenutbildning
402 29 Göteborg

${loading}