Vägledare i grundskolan

Här hittar du alla vägledare i grundskolan, listade efter skolans namn. Om du vill mejla så är adressen namn.efternamn@educ.goteborg.se.

A

Assaredsskolan
Gunilla Göransson telefon: 031-367 30 65, 0730-69 95 65

B

Bergsjöskolan
Linda Gadeborg telefon: 031-367 30 46, 0730-69 95 46

Bergsgårdsskolan
Emelie Albertsson telefon: 031-367 30 27 , 0722-55 89 49

Bergums skola
Johan Aksell telefon: 031-367 30 87 , 0728-554997

Brandströmska skolan:
Malin Odelson telefon: 031-367 30 37, 0730-69 95 37

Brunnsboskolan
Isabel Borg telefon: 031-367 30 51, 0730-69 95 51

Bräcke Östergård, Rh
Camilla Gunnarsson telefon: 031-367 30 76, 0730-69 95 99

E

Elyseum Montessoriskola
Lasse Persson telefon: 031-367 30 47 , 0730-69 95 47

F

Fagareds ungdomshem
Susanne Pettersson telefon: 031-367 30 35, 0730-69 95 35

Fiskebäcksskolan
Karl Jonasson telefon: 031-367 30 20, 0704-40 25 32

Frejaskolan
Eva-Lena Sahlberg telefon: 031-367 30 82, 0761-18 35 60

Frölundaskolan
Kerstin Krig telefon: 031-367 30 07, 073-789 06 62

G

Gamlestadsskolan
Pernilla Norelind telefon: 031-367 30 78, 0739-10 25 62

Glöstorpsskolan
​​​Emma Rydin telefon: 031-367 30 15, 0722-55 86 51

Guldhedsskolan
Alexander Åkerlind telefon: 031-367 30 94, 0728-55 39 65

Gårdstensskolan
Kenneth Forsberg telefon: 031-367 30 73, 0702-97 95 73

Gärdsåsskolan
Isabel Borg telefon: 031-367 30 51, 0730-69 95 51

Grundsärskolan
Sara Stenback telefon: 031-367 30 77, 0703-35 46 54
Liselotte Axelsson telefon: 031-367 30 31, 0730-69 95 31

H

Hjällboskolan
Emina Adzomenovic telefon: 031-367 09 01, 0704-32 9062

Hovåsskolan
Seida Pejkovic telefon: 031-367 30 62, 0728-56 74 11

J

Jättestensskolan
Jessica Renko telefon: 031-367 30 26, 0739-10 27 96

K

Kannebäcksskolan
Josefin Gran telefon: 031-367 30 84, 0728- 56 55 53

Klarebergsskolan
Carl Lindblom telefon: 031-367 30 14, 0728-56 68 93

Kommunala skolor F-6
​Emelie Albertsson telefon: 031-367 30 27 , 0722-55 89 49
​Therese af Donner telefon: 031-367 30 61, 0730-69 95 61
Elaine Edner telefon: 031-367 30 09, 0707-91 77 69
Sanna Ekman telefon: 031-367 09 04, 0704-33 97 55
Veronica Engvall telefon: 031-367 30 60, 0730-69 95 60
Carina Johannesson telefon: 031-367 30 99, 0722-55 87 09
Karin Löfgren telefon: 031-367 30 34, 0730-69 95 34
Ylva Olsdotter Drebold telefon: 031-367 30 54, 0730-69 95 54
Simone Nyberg Kunz telefon:031- 367 09 06, 0704-34 93 38
Amra Radoncic telefon: 031-367 30 52, 0730-69 95 52
Ingelise Reed telefon: 031-367 09 02, 0704-32-93 71
Hanna Torbrand Berlin telefon: 031-367 30 85, 0761-18 36 57
Tina Öberg telefon: 031-367 30 80, 0703-34 42 59

Kristinaskolan
​Sandra Alfredsson telefon: 031-367 09 03, 0704-33 64 01

Kvibergsskolan
Malin Odelson telefon: 031-367 30 37, 0730-69 95 37

Kålltorpsskolan
Camilla Hugosson telefon: 031-367 30 11, 0739-62 89 23

Kärralundsskolan
Johan Aksell telefon: 031-367 30 87 , 0728-554997

Kärraskolan
Maria Bjurén telefon: 031-367 30 95, 0739-10 27 95

L

Lindåsskolan​
Seida Pejkovic telefon: 031-367 30 62, 0728-56 74 11

Lundenskolan
Elaine Edner telefon: 031-367 30 09, 0707-91 77 69

Lövgärdesskolan
Carina Johannesson telefon: 031-367 30 99, 072-255 87 09

N

Nedergård SU-enhet
Emma Rydin telefon: 031-367 30 15, 0722-55 86 51

Nordhemsskolan
Sara Winterhag telefon: 031-367 30 04 , 0704-38 91 18

Nordlyckeskolan
Christian Ljungdahl telefon: 031-367 30 18

Nygårdsskolan
Kerstin Krig telefon: 031-367 30 07, 073-789 06 62

Nytorpsskolan
Sandra Alfredsson telefon: 031-367 09 03, 0704-33 64 01

P

Prolympia
Frida Windt telefon: 031-367 30 22, 0703- 67 22 78

Påvelundsskolan 7-9
Frida Windt telefon: 031-367 30 22, 0703-67 22 78
Lisa Fredriksson telefon: 031-367 30 89, 0728-55 39 64

R

Rudolf Steinerskolan
Greta Arvidieu telefon: 031-367 30 33, 0730-69 95 33

Ryaskolan
Alexander Åkerlind telefon: 031-367 30 94, 0728-55 39 65

Römosseskolan
Greta Arvidieu telefon: 031-367 30 33, 0730-69 95 33

S

Sandeklevsskolan
Lasse Persson telefon: 031-367 30 47 , 0730-69 95 47

Sannaskolan
Jessica Renko telefon: 031-367 30 26, 0739-10 27 96

Santosskolan
Susanne Pettersson telefon: 031-367 30 35, 0730-69 95 35

Sjumilaskolan
Linda Gadeborg telefon: 031-367 30 46, 0730-69 95 46

Skälltorpsskolan
Josefin Gran telefon: 031-367 30 84, 0728- 56 55 53

Styrsöskolan
Christian Ljungdahl telefon: 031-367 30 18

SU-enheter Nivå 4
Veronika Strand telefon: 031-367 30 16, 0762-88 83 19

Svartedalsskolan
Lena Techel telefon: 031-367 30 40, 0730-69 95 40

Svenska Balettskolan
Josefin Gran telefon: 031-367 30 84, 0728- 56 55 53

T

Toleredsskolan
Gunilla Göransson telefon: 031-367 30 65, 0730-69 95 65

Torpaskolan
Emina Adzomenovic telefon: 031-367 09 01, 0704-32 9062

Torslandaskolan
Greta Arvidieu telefon: 031-367 30 33, 0730-69 95 33
Linnea Sedström telefon: 031-367 30 28, 0728-56 68 94

Trulsegårdsskolan
Jonas Vilhelmsson telefon: 031-367 30 42, 0730-69 95 42

U

Utmarksskolan
Emina Adzomenovic telefon: 031-367 09 01, 0704-32 9062

V

Vasaskolan
Camilla Hugosson telefon: 031-367 30 11, 0739-62 89 23

Vättleskolan
Julia Falk telefon: 031-367 30 66, 0730-69 95 66

Ä

Änglagårdsskolan
Julia Falk telefon: 031-367 30 66, 0730-69 95 66

Ö

Önneredsskolan
Evelina Tjäder telefon: 031- 367 30 29, 0728-56 68 91