Vigselförrättare för privat vigsel

Om ni väljer att gifta er vid en privat ceremoni, tar ni först kontakt med en vigselförrättare för att bestämma tid och anmäler sedan detta på sidan Boka privat vigsel på annan plats. Vigselförrättarna gör detta på sin fritid.

Boka privat vigselceremoni

Kontakta först en vigselförrättare och bestäm tid. Sen anmäler ni er bokade privata vigsel till stadsledningskontoret genom vår e-tjänst Boka privat vigsel på annan plats

Borgerliga vigselförrättare 2015 - 2018 (2019-2022)

Bengt-Arne Reinholdson (S) (2019-2022)

Telefon: 0707-85 20 10

Marianne Lindblom (M)

Telefon: 0705-51 62 92

Mikael Malm (MP)

Telefon: 0761-05 94 74

Nils Olof Karlsson (M) (2019-2022)

Telefon: 0706-99 38 50

Carl-Olof Noord (Vägv)

E-post: olle@noord.nu

Anders Moberg (S)

Telefon: 0707-33 71 43

Anita Karlmark (M) (2019-2022)

Telefon: 0705-69 41 41
E-post: anita.karlmark@gmail.com

Gillis Edman (L)

Telefon: 0705-28 10 88 / 031-12 04 95
E-post: gillis.edman@gillisedman.se

Mirka Eriksson (M)

Telefon: 0706-61 60 95
E-post: mirka@telia.com

Eva Moberg (S) (2019-2022)

E-post: eva.moberg@vsaf.nu

Patrik Nordin (M) (2019-2022)

E-post: vigsel@telia.com

Britt Schönbeck (S)

E-post: britt@businessperformance.se

Eva Flyborg (L)

E-post: eva.flyborg@outlook.com

Karin Fyhr (V)

E-post: karin.fyhr@gmail.com

Jimmy Ståhl (SD)

E-post: jimmy.stahl@riksdagen.se

Marianne Carlström (S) (2019-2022)

Telefon: 070-3439510
E-post: marianne.carlstrom@gmail.com

Marcus Gustavsson (S) (2019-2022)

Telefon: 0702-692654
E-post: marcus.gustavsson.gbg@gmail.com

Cecilia Magnusson (M)

E-post: cecilia.magnusson62@gmail.com

Kommunalråd med vigselrätt 2015 - 2018

Helene Odenjung (L)
Kontakta Simona Mohamsson, politisk sekreterare.
simona.mohamsson@stadshuset.goteborg.se

David Lega (KD)

Ann Catrine Fogelgren (L)

Karin Pleijel (MP)

Åse-Lill Törnqvist (MP)