Vigselförrättare för privat vigsel

Om ni väljer att gifta er vid en privat ceremoni, tar ni först kontakt med en vigselförrättare för att bestämma tid och anmäler sedan detta på sidan Boka privat vigsel på annan plats. Vigselförrättarna gör detta på sin fritid.

Boka privat vigselceremoni

Kontakta först en vigselförrättare och bestäm tid. Sen anmäler ni er bokade privata vigsel till stadsledningskontoret genom vår e-tjänst Boka privat vigsel på annan plats

Borgerliga vigselförrättare 2023-2026

Nils Olof Karlsson (M) 

Telefon: 0706-99 38 50

Anita Karlmark (M) 

Telefon: 0705-69 41 41
E-post: anita.karlmark@gmail.com

Patrik Nordin (M) 

E-post: vigsel@telia.com

Britt Schönbeck (S) 

E-post: britt@businessperformance.se

Marianne Carlström (S) 

Telefon: 070-3439510
E-post: marianne.carlstrom@gmail.com

Cecilia Magnusson (M) 

E-post: cecilia.magnusson62@gmail.com

Mikael Malm (MP) 

E-post: mikael.malm.1950@gmail.com

Rasmus Evinsnö (KD) 

E-post: rasmus.evinsno@hotmail.com

AnnaSara Perslow (C) 

E-post: AnnaSara@jonte.se

Berit Larsson (V)

E-post: larssonberit8@gmail.com

Anna Meijer (MP)

E-post: irisannaviolette@outlook.com

Agneta Kjaerbeck (SD) 

Telefon: 0703733625
E-post: agneta.kjaerbeck@politiker.goteborg.se

Birgitta Thörn (SD) 

Telefon: 0707551231
E-post: birgitta.thorn@politiker.goteborg.se

Gillis Edman (L) 

Telefon: 0705281088
E-post:  gillis@gillisordochhandling.se

Jessica Blixt (D) 

Telefon: 0739-729833 
E-post: jessica.blixt@politiker.goteborg.se

Grith Fjeldmose (V)

E-post: grith.fjeldmose@politiker.goteborg.se

Sarah Ullmark (M)

E-post: sarah.ullmark@politiker.goteborg.se

Kommunalråd med vigselrätt

Sidan uppdateras med kommunalråd så fort de har föreslagits som vigselförrättare av kommunfullmäktige.