Lärare

Kontaktinformation till lärare på Polhemsgymnasiet.


Andersson, Mikael
Fysik, Matematik, Programmering
Tel: 072-554 37 05
mikael.g.andersson@educ.goteborg.se

Anelind, Therése
Religion, Samhällskunskap
Tel: 072-554 37 37
therese.anelind@educ.goteborg.se

Aronsson, Niklas
Matematik, Fysik
Tel: 072-856 77 19
niklas.aronsson@educ.goteborg.se

Bannov, Serguei
Idrott och hälsa
Tel: 070-584 15 69
serguei.bannov@educ.goteborg.se

Bergman, Daniel
Historia, Religion
Tel: 073-260 02 22
daniel.bergman@educ.goteborg.se

Björnheden, Anna
Svenska, Svenska som andraspråk
Tel: 072- 554 37 17
anna.bjornheden@educ.goteborg.se

Bohman, Svante
Förstelärare
Fysik, Matematik
Tel: 072-537 57 39
svante.bohman@educ.goteborg.se

Bäckström, Linda
Spanska, Engelska
Tel:072-554 37 51
linda.backstrom@educ.goteborg.se

Christensen, Annette
Engelska, Tyska
Tel: 072-554 37 02
annette.christensen@educ.goteborg.se

Consani, Cristina
Affärsjuridik, Företagsekonomi, Marknadsföring
Tel: 079-062 18 08
cristina.consani@educ.goteborg.se

Cottingham, Gunnlaug
IKT-pedagog, Engelska, Svenska
Tel: 072-221 01 37
gunnlaug.cottingham@educ.goteborg.se

Dabolins, Sanna
Idrott, Svenska
Tel: 070-493 65 88
sanna.dabolins@educ.goteborg.se

Ek, Annelie
Förstelärare
Historia, Svenska
Tel: 072-585 38 33
annelie.ek@educ.goteborg.se

Ekberg, Bengt
Historia, Samhällskunskap
Tel: 072-554 37 42
bengt.ekberg@educ.goteborg.se

Ekman, Helga — föräldraledig HT-20
Naturkunskap, Svenska

Ekström, Jessica
Design
Tel: 072-554 37 18
jessica.andersson@educ.goteborg.se

Eriksson, Lotta
Engelska, Spanska
Tel: 072-554 37 24
lotta.eriksson@educ.goteborg.se

Forslund, Ann
Naturkunskap
Tel: 079-062 18 31
ann.forslund@educ.goteborg.se

Fredholm, Monika
Biologi, Kemi, Naturkunskap
Tel: 072-218 23 16
monika.fredholm@educ.goteborg.se

Gustafsson, Christoffer
Idrott och hälsa
Tel: 076-138 64 35
christoffer.gustafsson@educ.goteborg.se

Hall, Tony
Samhällskunskap
Tel: 076-141 16 05
tony.hall@educ.goteborg.se

Halldin, Louise — föräldraledig 20/21
Engelska, Svenska

Hankers, Karin
Historia, Religionskunskap
Tel: 072-554 37 45
karin.hankers@educ.goteborg.se

Hanstorp, Karl
Fysik, Matematik
Tel: 072-554 37 03
karl.hanstorp@educ.goteborg.se

Hjelmgren, Oscar
Design, Svenska
Tel: 072-554 37 08
oscar.hjelmgren@educ,goteborg.se

Holgersson, Hjalmar
Historia, Samhällskunskap
Tel: 072-856 77 18
hjalmar.holgersson@educ.goteborg.se

Hultenmo, Andreas
Engelska, Mental träning
Tel: 070-395 15 60
andreas.hultenmo@educ.goteborg.se

Höynä, Jane
Förstelärare
Entreprenörskap, Företagsekonomi, Matematik, Redovisning
Tel: 072-554 37 33
jane.hoyna@educ.goteborg.se

Jansson, Carina
Företagsekonomi, Privatjuridik
Tel: 079-062 18 43
carina.jansson@educ.goteborg.se

Johansson, Björn
Förstelärare
Fysik, Matematik
Tel: 072-554 37 52
bjorn.johansson@educ.goteborg.se

Kratz, Victoria
Förstelärare
Musik, Svenska
Tel: 072-554 37 15
victoria.kratz@educ.goteborg.se

Källén, Stina — föräldraledig HT-20
Biologi, Naturkunskap

Langenfeld, Robert
Fysik, Matematik
Tel: 072-255 71 55
robert.langenfeld@educ.goteborg.se

Larsson, Fredrik — föräldraledig HT-20
Filosofi, Samhällskunskap

Larsson, Stefan
Företagsekonomi, Privatjuridik
Tel: 072- 856 77 15
stefan.2.larsson@educ.goteborg.se

Ledin, Carin
Engelska, Svenska
Tel: 072-560 83 68
carin.ledin@educ.goteborg.se

Limeta, Rossana
Religion, Svenska
Tel: 072-554 37 35
rossana.limeta@educ.goteborg.se

Lindquist, Rebecca
Svenska
Tel: 072-554 37 30
rebecca.lindquist@educ.goteborg.se

Lisbetdotter, Liliann
Fysik, Matematik
Tel: 070-849 20 26
liliann.lisbetdotter@educ.goteborg.se

Lundqvist, Johan
Internationell ekonomi, Samhällskunskap
Tel: 072-554 37 44
johan.lundqvist@educ.goteborg.se

Lundström, Bengt
Samhällskunskap, Tyska
Tel: 072-554 37 12
bengt.lundstrom@educ.goteborg.se

Milding, Eva
Engelska, Spanska
Tel: 079-062 16 69
eva.milding@educ.goteborg.se

Molander, Emil
Fysik, Matematik
Tel: 073-620 21 53
emil.molander@educ.goteborg.se

Nerman, Annmari
Internationella relationer, Psykologi, Samhällskunskap, Sociologi
Tel: 072-554 37 49
annmari.nerman@educ.goteborg.se

Nordin, Leo
Filosofi, Samhällskunskap
Tel: 072-855 43 05
leo.nordin@educ.goteborg.se

Nordqvist, Anna
Kemi, Matematik, Naturkunskap
Tel: 072-554 37 40
anna.nordqvist@educ.goteborg.se

Norell, Elisabeth
Franska, Svenska
Tel: 073-329 62 42
elisabeth.norell@educ.goteborg.se

Norrhall, Linnea
Biologi, Naturkunskap
Tel: 079-062 18 63
linnea.norrhall@educ.goteborg.se

Olsson, Anna Maria
Engelska, Franska
Tel: 072-554 37 41
anna.maria.olsson@educ.goteborg.se

Pantzar, Martina
Lektor
Biologi, Bioteknik, Kemi, Naturkunskap
Tel: 072-554 37 19
martina.pantzar@educ.goteborg.se

Persson, Anders
Svenska
Tel: 070-253 58 98
anders.2.persson@educ.goteborg.se

Petersson, Hans
Geografi, Samhällskunskap
Tel: 072-210 48 24
hans.petersson@educ.goteborg.se

Pilqvist, Berit
Kemi, Matematik
Tel: 072-514 03 14
berit.pilqvist@educ.goteborg.se

Plavsich, Michelle
Engelska, Svenska
Tel: 070-819 67 90
michelle.plavsich@educ.goteborg.se

Preisner, Monika — sjukskriven 20/21
Fysik, Matematik

Samnell, Desirée — föräldraledig 20/21
Spanska, Svenska

Sandin, Elin
Engelska
Tel: 072-255 70 54
elin.sandin@educ.goteborg.se

Saxlöv, Helene
CAD, Konstruktion, Teknik
Tel: 072-560 23 95
helen.saxlov@educ.goteborg.se

Schneider, Lars-Åke
Fysik, Matematik
Tel: 072-554 37 26
lars-ake.schneider@educ.goteborg.se

Skantz, Sandra
Idrott, Svenska
Tel: 072-856 77 16
sandra.sjokvist@educ.goteborg.se

Sonnert, Eva
CAD, Matematik
Tel: 079-062 19 05
eva.sonnert@educ.goteborg.se

Sundén, Ulla
Affärsjuridik, Företagsekonomi, Marknadsföring, Privatjuridik
Tel: 070-820 36 44
ulla.sunden@educ.goteborg.se

Svensson, Anders
Fysik, Matematik, Programmering
Tel: 072-554 37 39
anders.o.svensson@educ.goteborg.se

Svensson, Katarina
Förstelärare
CAD, Konstruktion, Teknikutveckling
Tel: 072-554 37 22
katarina.svensson@educ.goteborg.se

Talje, Elin
Engelska, Spanska
Tel: 079-063 12 62
elin.talje@educ.goteborg.se

Thelin, Marie
Engelska, Spanska
Tel: 072-554 37 21
marie.thelin@educ.goteborg.se

Thorssell, Carin
Biologi, Idrott och hälsa
Tel: 072-514 03 91
carin.thorssell@educ.goteborg.se

Thorssell, Johan
Fysik, Matematik
Tel: 072-554 37 10
johan.thorssell@educ.goteborg.se

Tropp, Malin
Företagsekonomi
Tel: 072-554 37 38
malin.tropp@educ.goteborg.se

Wahlén, Ulrica
Fysik, Matematik
Tel: 072-514 03 66
ulrica.wahlen@educ.goteborg.se

Werner, Susanne
Fysik, Matematik
Tel: 072-210 48 30
susanne.werner@educ.goteborg.se

Widén, Heléne
Kemi, Matematik
Tel: 072-554 37 47
helene.widen@educ.goteborg.se

Wilzén Eriksson, Susanne
Förstelärare
Engelska, Tyska
Tel: 072-554 37 06
susanne.wilzen.eriksson@educ.goteborg.se