Elevhälsan

Elevhälsan har inga bestämda telefon- eller mottagningstider. Du är välkommen att titta in, ringa eller maila för att beställa tid. Vi arbetar i nära samarbete med lärare och rektorer för att du som elev ska få en så bra hälsa och studiesituation som möjligt.

Britta Eriksson
Kurator
Ansvarar för: El-och energiprogrammet samt Sjöfartsutbildningen
Telefon: 031-367 25 23
Mobil: 076- 138 64 40
britta.eriksson@educ.goteborg.se

Michael Ottosson
Kurator
Ansvarar för: Industritekniska programmet, Teknikprogrammet samt VVS- och fastighetsprogrammet
Telefon: 072-503 88 30
michael.ottosson@educ.goteborg.se


Mahbobeh Sharafzadeh
Skolsköterska
Ansvarar för El- och energiprogrammet, Teknikprogrammet samt Sjöfartsutbildningen.
Telefon: 031-367 25 20
Mobil: 070-508 67 91
mahbobeh.sharafzadeh@educ.goteborg.se


Martina Eklöf
Skolsköterska
Ansvarar för Industritekniska programmet samt VVS- och fastighetsprogrammet
Telefon: 031-367 25 21
martina.eklof@educ.goteborg.se

Nina Ivarsson
Specialpedagog
Ansvarar för El- och energiprogrammet
Telefon: 073-600 93 20
nina.ivarsson@educ.goteborg.se


Stefan Karlsson
Specialpedagog
Ansvarar för El- och energiprogrammet, Industritekniska programmet samt Yrkesintroduktion
Telefon: 072- 062 21 91
stefan.karlsson@educ.goteborg.se

Anna Maria Olofsson Rogbrandt
Specialpedagog
​Ansvarar för VVS- och fastighetsprogrammet
Telefon: 072-733 48 55
annamaria.olofsson@educ.goteborg.se

Diana Fihn
Specialpedagog
Ansvarar för Teknikprogrammet
Telefon: 072-255 71 13
diana.fihn@educ.goteborg.se

Stina Adler
Psykolog
Telefon: 070-469 76 93
stina.adler@educ.goteborg.se