Husets ordinarie öppettider

Måndag-torsdag 7.30-21
Fredag 7.30-17
Lördag och söndag 10-16
Med reservation för helgdagar, lov och sommartid.

 

Öppettider i Jul- och Nyårshelgen

Lördag 22/12 Stängt
Söndag 23/12 Stängt
Måndag 24/12 Stängt, Julafton
Tisdag 25/12 Stängt, Juldagen
Onsdag 26/12 Stängt, Annandagen

Torsdag 27/12 Öppet 10-19
Fredag 28/12 Öppet 10-16
Lördag 29/12 Öppet, 10-16
Söndag 30/12 Öppet 10-16

Måndag 31/12 Stängt, Nyårsafton
Tisdag 1/1 Stängt, Nyårsdagen

Onsdag 2/1 Öppet 10-19
Torsdag 3/1 Öppet 10-19
Fredag 4/1 Öppet 10-16

Lördag 5/1 Stängt, Trettondedagsafton
Söndag 6/1 Stängt, Trettondedagen

Från 7/1 gäller ordinarie öppettider.

Informationen
Tel: 031-365 17 00
E-post: bla.stallet@angered.goteborg.se

Informationens ordinarie öppettider
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-17
Lördag-söndag 10-16
Med reservation för helgdagar, lov  och sommartid.

Biljettkassan
Tel: 031-330 50 65

Biljettkassans ordinarie öppettider
Måndag-fredag 10-17
Lördag 10-16
Söndag stängt
Med reservation för helgdagar, lov och sommartid.

Ticketmaster


Personal på Blå Stället

 

Receptionsansvarig/Biljettansvarig
Per Andersson
Tel: 031-365 17 08
Mobil: 070-780 10 09
E-post: per.andersson@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Anders Söderberg
Tel: 031-365 17 03
Mobil: 073-665 11 18
E-post: anders.soderberg@angered.goteborg.se

 

Uthyrning av lokaler och konferens

Bokningsansvariga
Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Per Andersson
Mobil: 070-780 10 09
E-post: boka.blastallet@angered.goteborg.se

Säkerhetsansvarig

Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Marknadsföring

Patricia Martinez de Rhea
Mobil: 072-502 53 26
E-post: patricia.martinez@angered.goteborg.se

Dan Greider
Tel: 031-365 17 07
Mobil: 076-112 00 43
E-post: dan.greider@angered.goteborg.se

Programverksamhet

Producent Barn & Unga
Petra Ahlqvist
Mobil: 072-505 56 03
E-post: petra.ahlqvist@angered.goteborg.se

Producent Konst och Utställningar
Bibbi Forsman
Tel: 031-365 16 99
Mobil: 070-780 10 18
E-post: bibbi.forsman@angered.goteborg.se

Kulturassistent/Konst
Linda-Marie Karlsson
Mobil: 072-856 51 95
E-post: linda-marie.karlsson@angered.goteborg.se

Producent Musikprogram + Teknik
Dubravko Grdic 
Tel: 031-365 17 12
Mobil: 070-780 10 08
E-post: dubravko.grdic@angered.goteborg.se

Producent Scenografi och Design
Malin Ekberg-Wåhlander
Tel: 031-365 17 04
Mobil: 070-780 10 06
E-post: malin.ekberg-wahlander@angered.goteborg.se

Producent Öppen Atelje & Sy-och stickkafé
Emma Corkhill
E-post: emma.corkhill@angered.goteborg.se
Marja Fodorpotaki (Ateljéansvarig)
E-post: marja.fodorpataki@angered.goteborg.se

Producent Samhälle & samtal
Anni-Frid Frisk
Mobil: 072-514 36 69
E-post: annifrid.frisk@angered.goteborg.se

Producent Livat i Blå Gången + Söndagsöppet
Gloria Esteban
Mobil: 072-505 07 94
E-post: gloria.esteban@angered.goteborg.se

Producent Medialabb
Rickard Olsson
Mobil: 070-780 10 12
E-post: rickard.olsson@angered.goteborg.se

Kulturassistent/Husvärd
Fatuma Hassan
Mobil: 072-2558655
E-post: fatuma.hassan@angered.goteborg.se

 

Drift

Gruppledare, Fastighet och Teknik
Staffan Erro
Tel: 031-365 17 10
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Vaktmästare
Magnus Osenius
Mobil: 073-665 10 96
E-post: magnus.osenius@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvård
Marita Pettersson
Mobil: 070-684 73 19
E-post: marita.pettersson@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvård
Lars Erik Ringstad Nordrum
Mobil: 070-684 77 86
E-post: lars.erik.ringstad.nordrum@angered.goteborg.se

Vaktmästare 
Billy Johansson 
Mobil: 072-255 74 91
E-post: billy.johansson@angered.goteborg.se

Lokalvård
Emilio Valdes
Mobil: 076-105 38 06
E-post: emilio.valdes@angered.goteborg.se

 

Administration

Samordnare/Arbetsledare Drift
Drude Björningstad Quiñones
Tel: 031-365 11 33
Mobil: 073-665 10 87
E-post: drude.bjorningstad.quinones@angered.goteborg.se

Enhetsansvarig

Enhetschef Blå Stället
Eva Eckerbrant 
Tel: 031-365 17 24
Mobil: 072-721 01 71
E-post: eva.eckerbrant@angered.goteborg.se

Hitta hit

Kontaktuppgifter

Telefon
031-365 17 00
Fax
031-365 17 01
Besöksadress
Angereds Torg 13
Postadress
Box 34424 21Angered
Tillgänglighetsinformation

Medborgarkontor

Telefon
031-365 17 20

Angereds bibliotek

Telefon
031-365 17 14

Kulturskolan Angered

Telefon
031-365 27 67

Angereds teater

Telefon
031-331 54 08

Konferens & Restaurang Kultur på burk 

Telefon
031-365 17 13
Kontakt
Ali Gol 

Konferens & Restaurang Kultur på burk erbjuder lunchrätter måndag till fredag, takeaway, uthyrning av lokal för konferenser och andra evenemang, livescen och mycket mer.
Öppet måndag-fredag klockan 10-17. (Öppet till klockan 21 vid kvällsarrangemang.)
Lördag-söndag stängt.

Läs mer på www.kulturpaburk.com

Angereds Bio

Telefon
070-493 18 76
Kontakt
Alf Johnsen

Angereds Bio visar film på Blå Stället och drivs av ideella krafter.

Öppettider

HUSETS ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 7.30-21
Fredag 7.30-17
Lördag-söndag 10-16


INFORMATIONENS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-17
Lördag-söndag 10-16

BILJETTKASSANS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-fredag 10-17
Lördag 10-16
Söndag stängt

Med reservation för helgdagar och sommartid.