ÖPPETTIDER

OBS! Blå Stället har helt stängt tills vidare.
(Angereds bibliotek har öppet enligt sina ordinarie tider. Ingång från entrén vid Angereds Stadspark.)

Blå Ställets ordinarie öppettider

Horisontell linje

Informationen
Tel: 031-365 17 00
E-post: bla.stallet@kultur.goteborg.se

Biljettkassan har upphört.

 

Personal på Blå Stället

 

Receptionsansvarig
Per Andersson
Tel: 031-365 17 08
Mobil: 070-780 10 09
E-post: per.andersson@kultur.goteborg.se

Kulturassistent
Anders Söderberg
Tel: 031-365 17 03
Mobil: 073-665 11 18
E-post: anders.soderberg@kultur.goteborg.se

 

Uthyrning av lokaler och konferens

Bokningsansvariga
Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@kultur.goteborg.se

Per Andersson
Mobil: 070-780 10 09
E-post: boka.blastallet@kultur.goteborg.se

Säkerhetsansvarig

Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99 
E-post:  staffan.erro@kultur.goteborg.se

 

Marknadsföring

Patricia Martinez 
Mobil: 072-502 53 26
E-post: patricia.martinez@kultur.goteborg.se

Dan Greider
Mobil: 076-112 00 43
E-post: dan.greider@kultur.goteborg.se

 

Kulturassistent/Husvärd

Fatuma Hassan
Mobil: 072-2558655
E-post:  fatuma.hassan@kultur.goteborg.se

 

Programverksamhet

Producent Ateljé
Marja Fodorpataki
Mobil: 070-780 10 18
E-post: marja.fodorpataki@kultur.goteborg.se

Producent Barn & Unga
Petra Ahlqvist
Mobil: 072-505 56 03
E-post: petra.ahlqvist@kultur.goteborg.se

Producent Musikprogram + Teknik
Dubravko Grdic 
Tel: 031-365 17 12
Mobil: 070-780 10 08
E-post: dubravko.grdic@kultur.goteborg.se

Producent Scenografi och Design
Malin Ekberg-Wåhlander
Tel: 031-365 17 04
Mobil: 070-780 10 06
E-post: malin.ekberg-wahlander@kultur.goteborg.se

Producent Konst och Hammarkullen konsthall
Emma Corkhill
E-post: emma.corkhill@kultur.goteborg.se

Vikarierande Producent Samhälle & samtal och Angereds bokmässa
Madde Lundin
Mobil: 072-514 36 69
E-post: madelen.lundin@kultur.goteborg.se

Producentstöd Angereds bokmässa
Linda Marie Karlsson
Mobil: 072-856 51 95
E-post: linda.marie.karlsson@kultur.goteborg.se

(Föräldraledig) Producent Samhälle & samtal och Angereds bokmässa
Anni-Frid Frisk

Producent Livat i Blå Gången och Söndagsöppet
Gloria Esteban
Mobil: 072-505 07 94
E-post: gloria.esteban@kultur.goteborg.se

Producent Medialabb
Rickard Olsson
Mobil: 070-780 10 12
E-post: rickard.olsson@kultur.goteborg.se

 

Drift

Gruppledare, Fastighet och Teknik
Staffan Erro
Tel: 031-365 17 10
Mobil: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@kultur.goteborg.se

Vaktmästare
Magnus Osenius
Mobil: 073-665 10 96
E-post: magnus.osenius@kultur.goteborg.se

Driftansvarig/Vaktmästare/Lokalvårdare
Marita Pettersson
Mobil: 070-684 73 19
E-post: marita.pettersson@kultur.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvårdare
Lars Erik Ringstad Nordrum
Mobil: 070-684 77 86
E-post: lars.erik.ringstad.nordrum@kultur.goteborg.se

Lokalvårdare
Dayrelth Reyes Morales
E-post: dayrelth.caridad.reyes.morales@kultur.goteborg.se

 

Administration

Samordnare
Safaa Daoud
Tel: 031-365 11 33
Mobil: 072-255 8656
E-post: safaa.daoud@kultur.goteborg.se

Enhetsansvarig

Enhetschef Blå Stället
Mikael Olow
Tel: 031-365 17 24
Mobil: 070-763 08 45
E-post:  mikael.olow@kultur.goteborg.se

Hitta hit

Kontaktuppgifter

Telefon
031-365 17 00
Besöksadress
Angereds Torg 13
Postadress
Angereds Torg 13
424 41 Angered
Tillgänglighetsinformation

Öppettider

Husets ordinarie öppettider:
Måndag-torsdag 9-19
Fredag 9-16
Lördag-söndag 10-16

Informationens ordinarie öppettider:
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-16
Lördag-söndag 10-16

Med reservation för helgdagar, lov och sommartid.
Se webbsidan för uppdaterad information.