Ordinarie öppettider

Måndag-torsdag 9-20
Fredag 9-16
Lördag-söndag 10-16

Horisontell linje

Informationens ordinarie öppettider

(Med undantag för lov och helger)

Måndag-torsdag 10-19
Fredag-söndag 10-16

Tel: 031-365 17 00
E-post: bla.stallet@kultur.goteborg.se

 

Personal 

Uthyrning av lokaler och konferens

Bokningsansvarig
Staffan Erro
Telefon: 031-365 17 10
Mobil: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@kultur.goteborg.se

Bokningsansvarig
Per Andersson

Mobil: 070-780 10 09
E-post: boka.blastallet@kultur.goteborg.se

Säkerhetsansvarig

Staffan Erro
Telefon: 031-365 17 10
Mobil: 070-270 30 99 
E-post:  staffan.erro@kultur.goteborg.se 

Marknadsföring

Patricia Martinez 
Telefon: 031-368 32 78
Mobil: 0725-02 53 26
E-post: patricia.martinez@kultur.goteborg.se

Dan Greider
Telefon: 031-368 34 97
Mobil: 0761-120043
E-post: dan.greider@kultur.goteborg.se 

Informationspersonal

Receptionsansvarig
Per Andersson
Tel: 031-365 17 08
Mobil: 0707-801009
E-post: per.andersson@kultur.goteborg.se

Kulturassistent
Anders Söderberg
Tel: 031-365 17 03
Mobil: 0736-651118
E-post: anders.soderberg@kultur.goteborg.se

Kulturassistent/Husvärd
Fatuma Hassan

Telefon: 031-368 78 45
Mobil: 0722-558655
E-post:  fatuma.hassan@kultur.goteborg.se

Samordnare för Blå Ställets Vänner

Gloria Esteban
Telefon: 031-368 78 44
Mobil: 0725-050794
E-post: gloria.esteban@kultur.goteborg.se

Programverksamhet

Producent Ateljé
Marja Fodorpataki
Mobil: 0707-801018
E-post: marja.fodorpataki@kultur.goteborg.se

Producent Musikprogram + Teknik
Dubravko Grdic 
Tel: 031-365 17 12
Mobil: 0707-801008
E-post: dubravko.grdic@kultur.goteborg.se

Producent Scenografi och Design
Malin Ekberg-Wåhlander
Tel: 031-365 17 04
Mobil: 0707-801006
E-post: malin.ekberg-wahlander@kultur.goteborg.se

Producent Konst och Hammarkullen konsthall
Emma Corkhill
Telefon: 031-368 78 43
Mobil: 0739-762693
E-post: emma.corkhill@kultur.goteborg.se

Producent Konst 
Nontokozo Tshabalala
E-post: nontokozo.tshabalala@kultur.goteborg.se

Producent Samhälle & Samtal och Angereds bokmässa
Madde Lundin
Telefon: 031-368 78 39
Mobil: 0725-143669
E-post: madelen.lundin@kultur.goteborg.se

Producentstöd Angereds bokmässa
Linda Marie Karlsson
Telefon: 031-368 78 40
Mobil: 0728-565195
E-post: linda.marie.karlsson@kultur.goteborg.se

Producent Livat i Blå Gången och Söndagsöppet
Gloria Esteban
Telefon: 031-368 78 44
Mobil: 0725-050794
E-post: gloria.esteban@kultur.goteborg.se

Producent Medialabb
Rickard Olsson
Telefon: 031-368 78 42
Mobil: 0707-801012
E-post: rickard.olsson@kultur.goteborg.se 

Drift

Gruppledare, Fastighet och Teknik
Staffan Erro
Telefon: 031-365 17 10
Mobil: 0702-70 30 99 
E-post: staffan.erro@kultur.goteborg.se

Driftansvarig/Vaktmästare/Lokalvårdare
Marita Pettersson
Telefon: 031-368 78 41
Mobil: 0706-847319
E-post: marita.pettersson@kultur.goteborg.se

Vaktmästare
Magnus Osenius
Telefon: 031-368 78 46
Mobil: 0736-651096
E-post: magnus.osenius@kultur.goteborg.se

Lokalvårdare
Dayrelth Reyes Morales
Telefon: 031-368 78 37
Mobil: 0761-053806
E-post: dayrelth.caridad.reyes.morales@kultur.goteborg.se 

Administration

Samordnare
Vakant

Enhetsansvarig

Enhetschef Blå Stället
Mikael Olow
Tel: 031-365 17 24
Mobil: 070-763 08 45
E-post:  mikael.olow@kultur.goteborg.se

Hitta hit

Kontaktuppgifter

Telefon
031-365 17 00
Besöksadress
Angereds Torg 13
Postadress
Angereds Torg 13
424 41 Angered
Tillgänglighetsinformation

Öppettider

Husets ordinarie öppettider:
Måndag-torsdag 9-19
Fredag 9-16
Lördag-söndag 10-16

Informationens ordinarie öppettider:
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-16
Lördag-söndag 10-16

Med reservation för helgdagar, lov och sommartid.
Se webbsidan för uppdaterad information.