ÖPPETTIDER

Blå Ställets SOMMARTIDER FRÅN 22/6 — 16/8
Måndag 10-16
Tisdag 10-16
Onsdag 10-16
Torsdag 10-16
Fredag 10-16
Lördag och söndag STÄNGT


Informationen
Tel: 031-365 17 00
E-post: bla.stallet@angered.goteborg.se

Biljettkassan
Tel: 031-330 50 65

Ticketmaster

ticketmaster

Personal på Blå Stället

Receptionsansvarig/Biljettansvarig
Per Andersson
Tel: 031-365 17 08
Mobil: 070-780 10 09
E-post: per.andersson@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Anders Söderberg
Tel: 031-365 17 03
Mobil: 073-665 11 18
E-post: anders.soderberg@angered.goteborg.se

Uthyrning av lokaler och konferens

Bokningsansvariga
Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Per Andersson
Mobil: 070-780 10 09
E-post: boka.blastallet@angered.goteborg.se

Säkerhetsansvarig

Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Marknadsföring

Patricia Martinez de Rhea
Mobil: 072-502 53 26
E-post: patricia.martinez@angered.goteborg.se

Dan Greider
Tel: 031-365 17 07
Mobil: 076-112 00 43
E-post: dan.greider@angered.goteborg.se

Kulturassistent/Husvärd

Fatuma Hassan
Mobil: 072-2558655
E-post: fatuma.hassan@angered.goteborg.se

Programverksamhet

Producent Barn & Unga
Petra Ahlqvist
Mobil: 072-505 56 03
E-post: petra.ahlqvist@angered.goteborg.se

Producent Ateljén
Bibbi Forsman
Tel: 031-365 16 99
Mobil: 070-780 10 18
E-post: bibbi.forsman@angered.goteborg.se

Kulturassistent/Konst
Linda-Marie Karlsson
Mobil: 072-856 51 95
E-post: linda-marie.karlsson@angered.goteborg.se

Producent Musikprogram + Teknik
Dubravko Grdic
Tel: 031-365 17 12
Mobil: 070-780 10 08
E-post: dubravko.grdic@angered.goteborg.se

Producent Scenografi och Design
Malin Ekberg-Wåhlander
Tel: 031-365 17 04
Mobil: 070-780 10 06
E-post: malin.ekberg-wahlander@angered.goteborg.se

Producent Konst och Hammarkullen konsthall
Emma Corkhill
E-post: emma.corkhill@angered.goteborg.se

(Vikarie) Producent Samhälle & samtal och Angereds bokmässa
Madde Lundin
Mobil: 072-514 36 69
E-post: madelen.lundin@angered.goteborg.se

(Föräldraledig från 200702)
Producent Samhälle & samtal och Angereds bokmässa

Anni-Frid Frisk
Mobil: 072-514 36 69
E-post: annifrid.frisk@angered.goteborg.se

Producent Livat i Blå Gången + Söndagsöppet
Gloria Esteban
Mobil: 072-505 07 94
E-post: gloria.esteban@angered.goteborg.se

Producent Medialabb
Rickard Olsson
Mobil: 070-780 10 12
E-post: rickard.olsson@angered.goteborg.se

Drift

Gruppledare, Fastighet och Teknik
Staffan Erro
Tel: 031-365 17 10
Mobil: 070-270 30 99
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Vaktmästare
Magnus Osenius
Mobil: 073-665 10 96
E-post: magnus.osenius@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvårdare
Marita Pettersson
Mobil: 070-684 73 19
E-post: marita.pettersson@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvårdare
Lars Erik Ringstad Nordrum
Mobil: 070-684 77 86
E-post: lars.erik.ringstad.nordrum@angered.goteborg.se

Lokalvårdare
Dayrelth Reyes Morales
E-post: dayrelth.caridad.reyes.morales@angered.goteborg.se

Administration

Samordnare/Arbetsledare Drift
Drude Björningstad Quiñones
Tel: 031-365 11 33
Mobil: 073-665 10 87
E-post: drude.bjorningstad.quinones@angered.goteborg.se

Enhetsansvarig

Enhetschef Blå Stället
Mikael Olow
Tel: 031-365 17 24
Mobil: 070-763 08 45
E-post: mikael.olow@angered.goteborg.se

Hitta hit

Kontaktuppgifter

Telefon
031-365 17 00
Besöksadress
Angereds Torg 13
Postadress
Box 34
424 21 Angered
Tillgänglighetsinformation

Medborgarkontor

Telefon
031-365 17 20

Angereds bibliotek

Telefon
031-365 17 14

Kulturskolan Angered

Telefon
031-365 27 67

Angereds teater

Telefon
031-331 54 08

Konferens & Restaurang Kultur på burk 

Telefon
031-365 17 13
Kontakt
Ali Gol 

Konferens & Restaurang Kultur på burk erbjuder lunchrätter måndag till fredag, takeaway, uthyrning av lokal för konferenser och andra evenemang, livescen och mycket mer.

Läs mer på www.kulturpaburk.com

Angereds Bio

Kontakt
Alf Johnsen

Angereds Bio visar film på Blå Stället och drivs av ideella krafter.

Öppettider

HUSETS ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 9-20
Fredag 9-16
Lördag-söndag 10-16

INFORMATIONENS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-16
Lördag-söndag 10-16

BILJETTKASSANS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 10-17
Fredag 10-16
Lördag 10-16
Söndag stängt

Med reservation för helgdagar, lov och sommartid.
Se webbsidan för uppdaterad information.sommartid.