Kontakta oss

Program, kommunikation och administration

Reception och biljettkassa

Biljettkassa

Tfn: 031-366 27 25

Biljetter köps även via ticketmaster.se

Information

Tfn: 031-366 27 20

receptionen.kulturhuset@kultur.goteborg.se

Ewa Bark

Liselott Johansson


Programverksamhet

Teater, dans, barnkultur

Anne Svanholm, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 31
anne.svanholm@kultur.goteborg.se

Figur- och dockteater, animation

Torbjörn Alström, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 28
torbjorn.alstrom@kultur.goteborg.se

Utställningar

Britta Andersson, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 29
britta.andersson@kultur.goteborg.se

Per Nyman, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 26
per.nyman@kultur.goteborg.se

Bild och form, skapande verksamhet

Lisa Davis, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 30
lisa.davis@kultur.goteborg.se

Musik, ungdomskultur

Tomas Modig, kulturproducent
Tfn: 031-366 27 27
tomas.modig@kultur.goteborg.se

Kommunikation och marknadsföring

Biljana Antonijevic, Informationsproducent
tfn: 031-366 27 77
biljana.antonijevic@kultur.goteborg.se

Administration

Yvonne Dahlberg
Tfn: 031-366 27 20
yvonne.dahlberg@kultur.goteborg.se

Helen Strömblad
Tfn: 031-366 27 41
helen.stromblad@kultur.goteborg.se

Enhetschef Kultur & Kommunikation

Annika Perfjell
Tfn: 031-366 27 40
annika.perfjell@kultur.goteborg.se

Bad & sport

Kontakta Bad & sport

Hälsotek

Kontakta Hälsoteket i Väster

Bibliotek

Kontakta Frölunda bibliotek

Kulturskolan

Kulturskolan Askim-Frölunda-Högsbo och Västra Göteborg