Administration och service

Sjukanmälan för elever görs på tel: 031-367 02 11 mellan kl. 8.00 - 9.30

Elevadministratör
Anna Bensköld
Telefon: 031-367 05 03
E-post: anna.benskold@educ.goteborg.se
Plats: Elevexpeditionen i B-huset 

  • Naturvetenskapprogrammet
  • Samhällsvetenskapsprogrammet
  • IM preparand på Lärcentrum
  • AST-enheten
  • IM språkintroduktion
  • IM individuellt alternativ
  • IM yrkesintroduktion

     

Elevadministratör

  • Naturbruksprogrammet
  • Barn - och Fritidsprogrammet
  • Hantverksprogrammet
  • Hotell och Turismprogrammet
  • IM programinriktat individuellt val

 

Personaladministratör
Mina Karimi
Telefon: 031-3670213
E-post: mina.karimi@educ.goteborg.se



Ekonomiadministratör
Nadia Tawfik
Telefon: 031-367 02 36
E-post: nadia.tawfik@educ.goteborg.se

 

Schemaläggare
Catharina Tibell
Mobil: 0703-47 55 23 
E-post: catharina.tibell@educ.goteborg.se
 

  • Estetiska programmet, Musik
  • Lärcentrum
  • AST-Enheten
  • Introduktionsprogrammet
  • Lärcentrum 
  • Sprint
  • Yrkesintroduktion 


Schemaläggare
Anna Svensson
Mobil: 0736-6626 56
E-post: anna.svensson@educ.goteborg.se

  • Barn - och Fritidsprogrammet
  • Hotell och Turismprogrammet
  • Hantverksprogrammet
  • Naturbruksprogrammet 

 

Kommunikatör 
Helena Hajdu-Rafis 
Mobil: 073-666 01 39
E-post: helena.hajdu-rafis@educ.goteborg.se

 

Servicechef
Marek Hom
Telefon: 031-367 02 44
E-post: marek.hom@educ.goteborg.se 

 

Vaktmästeri
Telefon: 031-367 02 41 

 

Teknisk service  
Johan Blomqvist
Mobil: 072-246 14 97
E-post: johan.blomqvist@educ.goteborg.se

 

Städledare
Ashwak Bawi
Mobil: 076-141 24 58
E-post: ashwak.bawi@educ.goteborg.se
 


Digital service Skånegatan
Telefon: 031-367 00 50
E-post: IT-service.skanegatan@goteborg.se 

 

Kökschef 
Kent Lindberg 
Telefon: 031-367 02 60
E-post: kent.lindberg@educ.goteborg.se

 

Elevcoach
Therese Bergquist
Mobil: 072 523 73 71
E-post: therese.bergquist@educ.goteborg.se

 

Skolvärd
Irfet Durdevic
Mobil: 0702-37 20 30
E-post: irfet.durdevic@educ.goteborg.se


Skolvärd
Mary Cynthia Wendahl
E-post: mary-cynthia.wendahl@educ.goteborg.se
 

Skolvärd
Jorge Lattof
E-post: jorge.lattof@educ.goteborg.se