Lärare

Detta är Bygg- och anläggningsprogrammets lärare.

Lars Adiels, (LAA)
Lärare i mur-och putsverk
Tel. 070-217 31 26
lars.adiels@educ.goteborg.se

Cornelia Andersson (COA)
Lärare i svenska/sva, engelska
Tel. 079-062 25 06 
cornelia.andersson@educ.goteborg.se

Mattias Axelsson (MAX)
Lärare i historia, religion, samhällskunskap
Tel. 072-238 77 72
mattias.axelsson@educ.goteborg.se

Linus Bergström Kjellander (LIB)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 079-067 01 95
linus.bergstrom@educ.goteborg.se

Bengt Bohm, (BB)
Lärare i golvläggning
lärlingsutbildning
Tel. 070-627 79 84
bengt.bohm@educ.goteborg.se

Peter Boström, (PBO)
Lärare i anläggning
Tel. 076-788 37 09
peter.bostrom@educ.goteborg.se

Ingemar Davidsson, (IND)
Lärare i byggnadsträ, kemi
Tel. 070-785 00 25
ingemar.davidsson@educ.goteborg.se

Håkan Ekelund (HÅE)
Lärare i anläggning
Tel. 072-547 81 70
hakan.ekelund@educ.goteborg.se

Kent Eklund, (KEE)
Lärare i idrott och hälsa
Tel. 070-785 03 73
kent.eklund@educ.goteborg.se

Björn Gudmundson, (BJG)
Lärare i anläggning, historia, samhällskunskap
Utbildningsledare anläggning
Tel. 070-301 89 76
bjorn.gudmundson@educ.goteborg.se

Johan Hasselblom (JHA)
Lärare i byggnadsträ, CAD
Tel. 070-536 40 62
johan.hasselblom@educ.goteborg.se

Ellinor Hjärtström, (ELH)
Lärare i engelska, svenska
Tel. 072-221 01 53
ellinor.hjartstrom@educ.goteborg.se

Anna Holm, (AAH)
Lärare i naturkunskap, svenska
Tel. 076-142 94 40
anna.holm@educ.goteborg.se

Mika Petteri Jaakkola (MIJ)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 079-065 66 70
mika.petteri.jaakkola@educ.goteborg.se

Anders Jansson (AJN)
Lärare i svenska, engelska
Tel. 072-221 01 74
anders.jansson@educ.goteborg.se

Anders H Johansson, (AHJ)
Lärare i religion, svenska
Tel. 072-221 00 53
anders.h.johansson@educ.goteborg.se

Per-Erik Johansson, (PEJ)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 076-135 95 54
per-erik.johansson@educ.goteborg.se

Susanne Kjellin, (SUK)
Lärare i religion, samhällskunskap, svenska
Tel. 070-301 34 63
susanne.kjellin@educ.goteborg.se

Simon Larsson (SIL)
Lärare i matematik, naturkunskap, CAD
Tel. 072-221 00 67
simon.larsson@educ.goteborg.se

Hans Lindholm (HAL)
​Lärare i fysik, matematik​
Tel. 070-044 43 26
hans.lindholm@educ.goteborg.se

Magnus Lilja (MLI)
Lärare i måleri
Tel. 070-640 30 25
magnus.lilja@educ.goteborg.se

Kristina Nielsen (KRN)
idrott och hälsa, matematik
076-140 35 08
kristina.nielsen@educ.goteborg.se

Nicklas Nuland, (NIN)
Lärare i arkitektur, golvläggning
Tel. 070-225 01 90
nicklas.nuland@educ.goteborg.se

Jari Oinonen, (OIJ)
Lärare i byggnads- och ventilationsplåt
Tel. 070-386 65 84
jari.oinonen@educ.goteborg.se

Lisa Arlinger (LIO)
Lärare i matematik
Tel. 076-721 81 44
lisa.arlinger@educ.goteborg.se

Morgan Persson (MOP)
Lärare i idrott och hälsa, matematik
Tel: 072-714 37 71
morgan.persson@educ.goteborg.se

Juha Pukari, (JUP)
Lärare i byggnads- och ventilationsplåt
Tel. 072-255 83 93
juha.pukari@educ.goteborg.se

Paul Reitz, (PAR)
Lärare i golvläggning
Tel. 072-220 99 47
paul.reitz@educ.goteborg.se

Nathalie Schmeikal (NAS)
Lärare i svenska, svenska som andraspråk, engelska
Tel: 076-495 25 31
nathalie.schmeikal@educ.goteborg.se

Thomas Spångberg (TSP)
Lärare i anläggningsmaskin
Tel. 072-246 19 82
thomas.spangberg@educ.goteborg.se

Leif Strandh, (LST)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 070-386 62 47 
leif.strandh@educ.goteborg.se

Peter Ström (PST)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 079-065 66 67
peter.strom@educ.goteborg.se

Henrik Söder, (HSÖ)
Lärare i byggnadsträ 
Tel. 076-016 92 50 
henrik.soder@educ.goteborg.se

Johan Tammert, (JOT)
Lärare i byggnadsträ 
Tel. 076-947 14 83
johan.tammert@educ.goteborg.se

Nils Thunberg (NIT)
Lärare i svenska och samhällskunskap
Tel: 073-598 37 72
nils.thunberg@educ.goteborg.se

Robert Whiltås, (ROW)
Lärare i byggnadsträ
Tel. 070-601 06 23
robert.whiltas@educ.goteborg.se

Emma Wladimir, (EMW)
Lärare i måleri
Tel. 070-208 78 44
emma.wladimir@educ.goteborg.se

Magnus Zachrisson, (MAZ)
Lärare i anläggning
Tel. 076-947 14 94
magnus.zachrisson@educ.goteborg.se

Moa Öberg (MOÖ)
Lärare i svenska, svenska som andra språk, engelska
073-58 25
moa.oberg@educ.goteborg.se