Foto: Lo Birgersson

Lärare

Lärarna på Byggprogrammen:

A

Lars Adiels, (LAA)
murning
070-217 31 26
lars.adiels@educ.goteborg.se

Bo Andreasson
snickeri
070-410 69 93
bo.andreasson@educ.goteborg.se

Mattias Axelsson, (MAX)
historia, religion, samhällskunskap
072-238 77 72
mattias.axelsson@educ.goteborg.se

B, C

Bengt Bohm, (BB)
golvläggning
lärlingsutbildning
070-627 79 84
bengt.bohm@educ.goteborg.se

Peter Boström, (PBO)
anläggning
076-788 37 09
peter.bostrom@educ.goteborg.se

D, E

Ingemar Davidsson, (IND)
byggnadsträ, kemi
070-785 00 25
ingemar.davidsson@educ.goteborg.se

Håkan Ekelund (HÅE)
anläggning
072-547 81 70
hakan.ekelund@educ.goteborg.se

Kent Eklund, (KEE)
idrott och hälsa
070-785 03 73
kent.eklund@educ.goteborg.se

F,G

Björn Gudmundson, (BJG)
anläggning, historia, samhällskunskap
Utbildningsledare anläggning
070-301 89 76
bjorn.gudmundson@educ.goteborg.se

H

Johan Hasselblom (JHA)
byggnadsträ
070-536 40 62
johan.hasselblom@educ.goteborg.se

Ellinor Hjärtström, (ELH)
engelska, svenska
072-221 01 53
ellinor.hjartstrom@educ.goteborg.se

Anna Holm, (AAH)
naturkunskap, svenska
076-142 94 40
anna.holm@educ.goteborg.se

J

Bertil Jacobsen (BEJA)
byggnadsinstruktör
072-855 33 11
bertil.jacobsen@educ.goteborg.se

Anders Jansson (AJN)
svenska, engelska
072-221 01 74
anders.jansson@educ.goteborg.se

Anders H Johansson, (AHJ)
religion, svenska
072-221 00 53
anders.h.johansson@educ.goteborg.se

Per-Erik Johansson, (PEJ)
byggnadsträ
076-135 95 54
per-erik.johansson@educ.goteborg.se

K, L

Susanne Kjellin, (SUK)
religion, samhällskunskap, svenska
070-301 34 63
susanne.kjellin@educ.goteborg.se

Joseph Lankford (JOL)
Snickare, engelska
072-223 01 81
joseph.lankford@educ.goteborg.se

Simon Larsson (SIL)
matematik, naturkunskap, CAD
072-221 00 67
simon.larsson@educ.goteborg.se

Magnus Lilja (MLI)
måleri
070-6403025
magnus.lilja@educ.goteborg.se

Michael Lind, (MIL)
betong
070-260 58 25
michael.lind@educ.goteborg.se

Hans Lindholm (HAL)
​fysik, matematik​
070-0444326
hans.lindholm@educ.goteborg.se

Tore Lundqvist, (TOL)
anläggningsmaskin
070-618 09 43
tore.lundqvist@educ.goteborg.se

N, O

Kristina Nielsen (KRN)
idrott och hälsa, matematik
076-140 35 08
kristina.nielsen@educ.goteborg.se

Nicklas Nuland, (NIN)
arkitektur, golvläggning
070-225 01 90
nicklas.nuland@educ.goteborg.se

Jari Oinonen, (OIJ)
byggnads- och ventilationsplåt
070-386 65 84
jari.oinonen@educ.goteborg.se

P, R

Morgan Persson
idrott och hälsa, matematik
Tel: 072-714 37 71
morgan.persson@educ.goteborg.se

Juha Pukari, (JUP)
byggnads- och ventilationsplåt
072-255 83 93
juha.pukari@educ.goteborg.se

Paul Reitz, (PAR)
golvläggning
072-220 99 47
paul.reitz@educ.goteborg.se

S

Karin Sivenbring, (KAS)
engelska, svenska, speciallärare
072-220 99 26
karin.sivenbring@educ.goteborg.se

Peter Skog, (PES)
byggnadsträ
072-575 76 96
peter.skoog@educ.goteborg.se

Leif Strandh, (LST)
Snickare
0703-866247
leif.strandh@educ.goteborg.se

Henrik Söder, (HSÖ)
byggnadsträ
0760-169250
henrik.soder@educ.goteborg.se

T, V, W

Johan Tammert, (JOT)
snickare
0769-471483
johan.tammert@educ.goteborg.se

Robert Whiltås, (ROW)
byggnadsträ
070-601 06 23
robert.whiltas@educ.goteborg.se

Emma Wladimir, (EMW)
måleri
070-208 78 44
emma.wladimir@educ.goteborg.se

Z, Å

Magnus Zachrisson, (MAZ)
snickare, anläggning
0769-471494
magnus.zachrisson@educ.goteborg.se

Här hittar du lärarna på introduktionsprogrammen.