HUSETS ORDINARIE ÖPPETTIDER

Måndag-torsdag 7.30-21
Fredag 7.30-17
Lördag och söndag 10-16
Med reservation för helgdagar och sommartid.

OBS! Huset stänger kl 16 fredag 3/11 och är helt stängt Allhelgonahelgen (lördag och söndag 4/11 och 5/11.)

Kontakta Informationen
Tel: 031-365 17 00
E-post: bla.stallet@angered.goteborg.se

Informationens ordinarie öppettider
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-17
Lördag-söndag 10-16
Med reservation för helgdagar och sommartid.

Biljettkassan
Tel: 031-330 50 65

Biljettkassans ordinarie öppettider
Måndag-fredag 10-17
Lördag 10-16
Söndag stängt
Med reservation för helgdagar och sommartid.

Ticketmaster
Eventim

Personal på Blå Stället

 

Receptionsansvarig
Per Andersson
Tel: 031-365 17 08
Mobil: 070-780 10 09
E-post: per.andersson@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Anders Söderberg
Tel: 031-365 17 03
Mobil: 073-665 11 18
E-post: anders.soderberg@angered.goteborg.se

Biljettansvarig
Annelil Greaker
Tel: 031-365 17 05
Mobil: 070-780 10 05
E-post: annelil.greaker@angered.goteborg.se

Uthyrning av lokaler och konferens

Bokningsansvariga
Staffan Erro
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Per Andersson
Mobil: 070-780 10 09
E-post: boka.blastallet@angered.goteborg.se

Marknadsföring

Patricia Martinez de Rhea
Mobil: 072-502 53 26
E-post: patricia.martinez@angered.goteborg.se

Dan Greider
Tel: 031-365 17 07
Mobil: 076-112 00 43
E-post: dan.greider@angered.goteborg.se

Programverksamhet

Producent Barn & Unga
Petra Ahlqvist
Mobil: 072-505 56 03
E-post: petra.ahlqvist@angered.goteborg.se

Producent för Konst och Utställningar
Bibbi Forsman
Tel: 031-365 16 99
Mobil: 070-780 10 18
E-post: bibbi.forsman@angered.goteborg.se

Producent för Musikprogram + Teknik
Dubravko Grdic 
Tel: 031-365 17 12
Mobil: 070-780 10 08
E-post: dubravko.grdic@angered.goteborg.se

Producent för Scenografi och Design
Malin Ekberg-Wåhlander
Tel: 031-365 17 04
Mobil: 070-780 10 06
E-post: malin.ekberg-wahlander@angered.goteborg.se

Producent för Atelje - hantverk och slöjd
Annelil Greaker
Tel: 031-365 17 05
Mobil: 070-780 10 05
E-post: annelil.greaker@angered.goteborg.se

Producent för Samhällsprogram
Anni-Frid Frisk
Mobil: 072-514 36 69
E-post: annifrid.frisk@angered.goteborg.se

Producent
Gloria Esteban
Mobil: 072-505 07 94
E-post: gloria.esteban@angered.goteborg.se

Producent/Teknik
Rickard Olsson
Mobil: 070-780 10 12
E-post: rickard.olsson@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Linda-Marie Karlsson
Mobil: 072-856 51 95
E-post: linda-marie.karlsson@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Fatuma Hassan
Mobil: 072-2558655
E-post: fatuma.hassan@angered.goteborg.se

Kulturassistent
Jesper Af Trolle Svensson
Mobil: 072-2558656
E-post: jesper.af.trolle.svensson@angered.goteborg.se

Drift

Gruppledare, Fastighet och Teknik
Staffan Erro
Tel: 031-365 17 10
Tel: 070-270 30 99 
E-post: staffan.erro@angered.goteborg.se

Vaktmästare
Magnus Osenius
Mobil: 073-665 10 96
E-post: magnus.osenius@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvård
Marita Pettersson
Mobil: 070-684 73 19
E-post: marita.pettersson@angered.goteborg.se

Vaktmästare/Lokalvård
Lars Erik Ringstad Nordrum
Mobil: 070-684 77 86
E-post: lars.erik.ringstad.nordrum@angered.goteborg.se

Vaktmästare 
Billy Johansson 
Mobil: 072-515 65 04
E-post: billy.johansson@angered.goteborg.se

Lokalvård
Emilio Valdes
Mobil: 076-105 38 06
E-post: emilio.valdes@angered.goteborg.se

 

Administration

Administrativ samordnare
Drude Björningstad Quiñones
Tel: 031-365 11 33
Mobil: 073-665 10 87
E-post: drude.bjorningstad.quinones@angered.goteborg.se

Enhetsansvarig

Enhetschef Blå Stället
Eva Eckerbrant 
Tel: 031-365 17 24
Mobil: 072-721 01 71
E-post: eva.eckerbrant@angered.goteborg.se

Hitta hit

Kontaktuppgifter

Tillgänglighetsinformation

Medborgarkontor

Angereds bibliotek

Kulturskolan Angered

Angereds teater

Konferens & Restaurang Kultur på burk 

  • Telefon 031-365 17 13
  • E-post info@kulturpaburk.com
  • Kontakt Ali Gol 
  • Konferens & Restaurang Kultur på burk erbjuder lunchrätter måndag till fredag, takeaway, uthyrning av lokal för konferenser och andra evenemang, livescen och mycket mer.
    Öppet måndag-fredag klockan 10-17. (Öppet till klockan 21 vid kvällsarrangemang.)
    Lördag-söndag stängt.

    Läs mer på www.kulturpaburk.com

Angereds Bio

  • Telefon 070-493 18 76
  • E-post karraalf@gmail.com
  • Kontakt Alf Johnsen
  • Angereds Bio visar film på Blå Stället och drivs av ideella krafter.

Öppettider

HUSETS ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 7.30-21
Fredag 7.30-17
Lördag-söndag 10-16


INFORMATIONENS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-torsdag 10-19
Fredag 10-17
Lördag-söndag 10-16

BILJETTKASSANS
ORDINARIE ÖPPETTIDER
Måndag-fredag 10-17
Lördag 10-16
Söndag stängt

Med reservation för helgdagar och sommartid.