Vi arbetar här:

Mer information om programmet kan du läsa under fliken utbildningar

Bengt Broberg
Rektor 
Tel: 031-367 17 08 / 070-219 90 97
bengt.broberg@educ.goteborg.se

Krister Andersson
Ensemble 2, Instrument eller sång 1 (Gitarr) och Instrument eller sång 2 (Gitarr)
krister.andersson@educ.goteborg.se

Mats Johansson
Musikproduktion 1, Musikproduktion 2, Ensemble med körsång, Arrangering och komposition samt Matematik 1b
mats.johansson@educ.goteborg.se

Johanna Thelin
Gehörs- och musiklära 1, Ensemble med körsång, Ensemble 2, Bruksspel och ackompanjemang, Instrument eller sång 1 (Sång) och Instrument eller sång 2 (Sång)
johanna.thelin@educ.goteborg.se

Ola Vesterlund
Svenska 2, Svenska 3, Historia 1b, Historia 2b och Religionskunskap 1
ola.vesterlund@educ.goteborg.se

Tobias Viklund
Gehörs- och musiklära 1, Arrangering och komposition 1, Ensemble med körsång 1, Ensemble 2, Bruksspel och ackompanjemang och Svenska 1
tobias.wiklund@educ.goteborg.se

Margit Björhag
Estetisk kommunikation 1, Gehörs- och musiklära 1, Instrument eller sång 1 (Trummor) och Instrument eller sång 2 (Trummor)
margit.bjorhag@educ.goteborg.se

Martin Sävfors
Samhällskunskap 1b 
martin.savfors@educ.goteborg.se

Anders Persson 
Engelska 5
anders.2.persson@educ.goteborg.se

Anders Johansson
Idrott och hälsa 1 
anders.johansson@educ.goteborg.se

Ida Aspviken
Engelska 6
ida.aspviken@educ.goteborg.se

Ann Kuikka Sandström
Naturkunskap 1b
ann.sandstrom-kuikka@educ.goteborg.se

Emma Wallmark
Konstarterna och samhället
emma.wallmark@educ.goteborg.se