Foto: M K

Lärcentrum

Sjukanmälan för elever görs på tel: 031-367 02 11 mellan kl. 8.00 - 9.30.

Vi arbetar här:

Information om programmet hittar du under fliken utbildningar.

Maria Gustafsson
Rektor Lärcentrum och AST-enheten
Mobil  076-764 54 97
maria.gustafsson@educ.goteborg.se

Vuokko Andersson
Specialpedagog, Utbildningsledare
0761412498
vuokko.andersson@educ.goteborg.se

Ifeoma Amu
eng, rel, ämnesansvarig engelska
0725-013097
ifeoma.amu@educ.goteborg.se

Henrik Augustinsson
Ma, Nk
 henrik.augustinsson@educ.goteborg.se

Nina Backlund
Bio, Nk
072-2558980
nina.backlund@educ.goteborg.se

Michael Blomberg
Re, Ps, Fi
072-5013385
michael.blomberg@educ.goteborg.se

Kåre Ivarsson
Hi, Ital
070-5987682
kare.ivarsson@educ.goteborg.se

Kjell Johansson
Ma, Fy
070-2852017
kjell.a.johansson@educ.goteborg.se

Ulf Jörgen Jonasson
Ma, Fy, Data
072-5013390
ulf.j.jonasson@educ.goteborg.se

Anna-Karin Lanman
Bild
072-5540395
anna-karin.lanman@educ.goteborg.se

Daniel Lindgren
Ma, Fy, Nk
daniel.lindgren@educ.goteborg.se

Katarina Möller
Sh, Psyk
076-1043250
katarina.moller@educ.goteborg.se

Lena Nilsson
Ge, Hi, Sh
076-1079871
lena-karin.nilsson@educ.goteborg.se

Lena Norberg
Eng, Sv
072-2327484
lena.norberg@educ.goteborg.se

Zanda Nyström
Sv, Hi
072-7127934
zanda.nystrom@educ.goteborg.se

Maria Oxelman
Sv, Hi, Bild
072-5013389
maria.jordeman@educ.goteborg.se

Annika Reinholdsson
Psyk
070-6102228
annika.reinholdsson@educ.goteborg.se

Carina Svensson
Bi, Nk
070-2167318
carina.svensson@educ.goteborg.se

Catharina Tibell
Schemaläggare
070-3475523
catharina.tibell@educ.goteborg.se

Anna Bensköld 
Fra, Adm.
073-9102337
anna.benskold@educ.goteborg.se

Sandra Toresson
Sv, Sva, Eng
076-1425866
sandra.sakars.toresson@educ.goteborg.se

Ingela Welther
Prövningsenh.
031-367 03 03
ingela.welther@educ.goteborg.se