Administration och service

Sjukanmälan för elever görs på tel: 031-367 02 11 mellan kl. 8.00 - 9.30

Kommunikatör 
Helena Hajdu-Rafis 
073-666 01 39
​helena.hajdu-rafis@educ.goteborg.se

Studieservice, gymnasieskolans expedition
Margaret Jonsson
031-367 02 33
margret.jonsson@educ.goteborg.se

Studieservice, Lärcentrum, SPRINT och IA 
Anna Bensköld 
0739 102 337
anna.benskold@educ.goteborg.se

Personalfrågor    
Britt-Louise Sjödin
031-367 02 13
britt-louise.sjodin@educ.goteborg.se 

Ekonomi
Nadia Tawfik, ekonomiadministratör
031-367 02 36
nadia.tawfik@educ.goteborg.se

Samordnare - Schemaläggare för för hantverk, HT, BF
Maria Halling
031-367 02 26
maria.halling@educ.goteborg.se

Schemaläggare för  IA, AST, Sprint, NB
Catharina Tibell
0703 475 523 
catharina.tibell@educ.goteborg.se

Fastighets- och servicefrågor   
Marek Hom, servicechef
031-367 02 44
marek.hom@educ.goteborg.se 

Vaktmästeri
tel 031-367 02 41 

Teknisk service  
Johan Blomqvist,
072-246 14 97
johan.blomqvist@educ.goteborg.se

Städplanering
Ashwak Bawi, städledare
076-141 24 58
ashwak.bawi@educ.goteborg.se

Datasupport - Nätadministration
IT-service
031-367 00 50
IT-service.skanegatan@goteborg.se 

Fredrik Breitholtz, gruppchef
031-367 00 40
fredrik.breitholtz@educ.goteborg.se

Skolrestaurang - Animalen
Kent Lindberg, kökschef
031-367 02 60
kent.lindberg@educ.goteborg.se

Elevcoach
Therese Bergquist
072 523 73 71
Therese Bergquist
therese.bergquist@educ.goteborg.se

Skolvärd
Irfet Durdevic
070 237 20 30

Skolvärd
Christian Zamora
072 516 16 49