Administration och service

Sjukanmälan för elever görs på tel: 031-367 02 11 mellan kl. 8.00 - 9.30

Elevadministration och expedition
Naturbruk, Barn och Fritid, Hantverk och Hotell och Turism, IM programinriktat individuellt val.

Mattias Ribbestål
Telefon: 031-367 02 33
Mobil: 0736-66 07 73
E-post: mattias.ribbestal@educ.goteborg.se
Plats: Elevexpeditionen i B-huset 

Elevadministration och expedition
Natur, Samhäll och IM preparand på Lärcentrum och AST-enheten,
IM språkintroduktion, IM individuellt alternativ och IM yrkesintroduktion.

Anna Bensköld
Telefon: 031-367 05 03
E-post: anna.benskold@educ.goteborg.se
Plats: Elevexpeditionen i B-huset 


Personalfrågor    
Britt-Louise Sjödin
Telefon: 031-367 02 13
E-post: britt-louise.sjodin@educ.goteborg.se 


Ekonomi
Nadia Tawfik, ekonomiadministratör
Telefon: 031-367 02 36
E-post: nadia.tawfik@educ.goteborg.se

Schemaläggare
Catharina Tibell

  • Estetiska programmet, Musik
  • Lärcentrum
  • AST-Enheten
  •  Introduktionsprogrammet
  •  Lärcentrum 
  • Sprint
  • Yrkesintroduktion 

Mobil: 0703-47 55 23 
E-post: catharina.tibell@educ.goteborg.se

Schemaläggare
Anna Svensson 

  • Barn och fritid
  • Hotell-och Turism
  • Hantverk 
  • Naturbruksprogrammet 

Mobil: 0736-6626 56
E-post: anna.svensson@educ.goteborg.se

Kommunikatör 
Helena Hajdu-Rafis 
Mobil: 073-666 01 39
E-post: helena.hajdu-rafis@educ.goteborg.se
 

Fastighets- och servicefrågor   
Marek Hom, servicechef
Telefon: 031-367 02 44
E-post: marek.hom@educ.goteborg.se 

Vaktmästeri
Telefon: 031-367 02 41 

Teknisk service  
Johan Blomqvist,
072-246 14 97
johan.blomqvist@educ.goteborg.se

Städplanering
Ashwak Bawi, städledare
Mobil: 076-141 24 58
E-post: ashwak.bawi@educ.goteborg.se


IT-service
Telefon: 031-367 00 50
E-post: IT-service.skanegatan@goteborg.se 

 

Fredrik Breitholtz  gruppchef It-avdelningen 
Telefon: 031-367 00 40
E-post: fredrik.breitholtz@educ.goteborg.se

Skolrestaurang - Animalen
Kent Lindberg - kökschef
Telefon: 031-367 02 60
E-post: kent.lindberg@educ.goteborg.se

Elevcoach
Therese Bergquist
Mobi072 523 73 71
E-post: therese.bergquist@educ.goteborg.se

Skolvärd
Irfet Durdevic
Mobil: 0702-37 20 30
E-post: irfet.durdevic@educ.goteborg.se

Skolvärd
Christian Zamora
Mobil: 0725-16 16 49
E-post: christian.zamora.kurte@educ.goteborg.se